Elżbieta II nie żyje. Czy jej ciało śmierdzi?

Grabarz z TikToka wyjaśnia, czy ciało Elżbiety II śmierdzi w trumnie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok, Wikipedia, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.09.2022 14:00

Tiktoker o nicku robas000 opowiedział widzom, co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Chodzi o zmarłą brytyjską królową Elżbietę II. TikToker wie, co mówi. Z zawodu jest grabarzem.

Brytyjska monarchini zmarła w czwartek 8 września po 70 latach na tronie. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 września. Zanim to nastąpi Brytyjczycy składają hołd królowej.

Ciało królowej Elżbiety II

Trumna z ciałem Elżbiety II została wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim w Londynie. Monarchini będzie pochowana w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze obok rodziców i męża - księcia Filipa.

Śmierć Elżbiety II budzi zainteresowanie ludzi z całego świata. Niektórych ciekawią plotki dotyczące prywatnego życia rodziny królewskiej, innych bardziej przyziemne aspekty sprawy. Co dzieje się z ciałem brytyjskiej monarchini, kiedy przez 11 dni znajduje się w trumnie wystawionej na widok publiczny? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć pan Robert, który z zawodu jest grabarzem. Hobbystycznie prowadzi konto na TikToku, na którym opowiada o tajnikach swojego fachu.

trwa ładowanie posta...

Grabarz z TikToka o ciele królowej Elżbiety II

Robert, uwzględniając "zawodową praktykę", wyjaśnił zaciekawionym widzom, czy ciało Elżbiety II śmierdzi po śmierci.

- Opowiem, jak to może wyglądać, bo nie byłem tam, nie wiem, jakie oni mają procedury odnośnie takich pogrzebów i ciała królowej Elżbiety II. Podejrzewam, że ciało zostało poddane balsamacji. Jeżeli tak było, to balsamacja zlikwidowała wszelkie zapachy i zapobiegł dalszemu rozkładowi ciała - stwierdził grabarz z TikToka - Proces balsamacji trwa od półtorej do dwóch godzin. W cięższych przypadkach trwa dłużej - dodał tiktoker.

Robert powiedział: - Słyszałem, że ciało jest w dwóch trumnach: ołowianej i chyba drewnianej. Dlatego dziwi mnie, czy w ogóle była balsamacja. Jeżeli była, to dlaczego ciało włożyli do dwóch trumien, z czego jedna jest ołowiana? To na pewno też zapobiega wydobywaniu się nieprzyjemnego zapachu. (...) Może kiedyś z mediów dowiemy się, jak to naprawdę wyglądało.

trwa ładowanie posta...

TikTokerowi Robertowi wróżymy karierę na TikToku, bo w bardzo ciekawy i sympatyczny sposób opowiada o trudnych sprawach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 35
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 17