"God of War", serial na Amazon Prime Video nadciąga

"God of War" z serialem od Amazona. Ważna część fabuły pominięta?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.12.2022 14:30

Gra "God of War" otrzyma swój aktorski serial prosto od Amazona, czyli tej samej platformy, która wydała "Pierścienie Władzy". Co może pójść nie tak?

Zapowiada się prawdziwy wysyp produkcji filmowych i serialowych tworzonych na podstawie gier. Niedługo zobaczymy serial pt. "The Last of Us" z Pedro Pascalem i Bellą Ramsey. Powolutku zaczynamy dostawać więcej informacji o serii "Twisted Metal" z Anthonym Mackie czy Stephanie Beatriz. A to nie wszystko.

Kompletnie niespodziewanie okazało się, że kolejna wielka marka - mowa o Sony - trafi do epizodycznych historii. Mowa o serialu na podstawie gry "God of War", który będzie można oglądać na Amazon Prime Video.

"God of War" z serialem na Amazon Prime Video

Nikt się nie spodziewał, ale chyba każdy się cieszy. Przygody Kratosa trafią na platformę streamingową Amazona, czyli Amazon Prime Video. Rafe Judkins, znany z "Uncharted" (o nie), czy "The Wheel of Time", będzie pełnił funkcję showrunnera, a Mark Fergus i Hawk Ostby (nominowani do Oscara!) zajmą się produkcją - do spółki z Judkinsem.

"God of War to zniewalająca i napędzana postaciami franczyza, która, jak wierzymy, urzeknie naszych globalnych klientów tak samo ekspansywnymi i wciągającymi światami, jak i bogatą fabułą" - podał w oświadczeniu Vernon Sanders, szef globalnej telewizji w Amazon Studios.

Seria jest w przygotowaniu już od marca 2022 roku , więc produkcja musiała iść na tyle dobrze, że jej premiera jest już pewna.

trwa ładowanie posta...

Nad serią pracuje także Cory Barlog, który odpowiadał w ogromnym stopniu za wszystkie gry z serii "God of War", z wyłączeniem jedynki, gdzie tylko zajmował się animacją.

trwa ładowanie posta...

"God of War" na Amazonie może pominąć… oryginalną trylogię

Jak się dowiadujemy z artykułu "The Hollywood Reporter" i z oficjalnej informacji prasowej, seria przeskoczy oryginalną trylogię, przenosząc nas do punktu, z którego wszystko się rozpoczęło w nowej dylogii nordyckiej:

"Seria śledzi losy Kratosa, Boga Wojny, który po wygnaniu się z przesiąkniętej krwią przeszłości w starożytnej Grecji, zawiesza broń na zawsze w norweskim królestwie Midgard. Kiedy jego ukochana żona umiera, Kratos wyrusza w niebezpieczną podróż ze swoim zrażonym synem, aby rozsypać jej prochy z najwyższego szczytu. To ostatnie życzenie żony. Kratos wkrótce zdaje sobie sprawę, że podróż jest epicką misją w przebraniu, która przetestuje więzi między ojcem a synem i zmusi Kratosa do walki z nowymi bogami i potworami o losy świata" - czytamy oficjalnym opisie.

To zostawia furtkę do tego, że twórcy mogą powracać do rzezi greckich bogów w formie flashbacków. Oryginalna grecka trylogia, to przecież nie tylko "God of War I, II i III", ale i "Ascension", "Ghost of Sparta" czy "Chains of Olympus".

trwa ładowanie posta...

To też sprawia, że twórcy serialu mogą zostać trochę ograniczeni przez materiał źródłowym. Jak już pewnie zdążyliście się dowiedzieć - spoilery jak coś - nordycka część "God of War" to tylko dwie gry. Gdzie potem uda się Kratos? Kto wie!

Obawiam się tylko o to, żeby serial nie podzielił losów "Gry o Tron", gdzie po wyczerpaniu materiału źródłowego, jakim były książki, seria zaryła poziomem o twórczość Uwe Bolla.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1