"God of War: Rangnarok": PS4 brzmi jak samolot

"God of War: Rangnarok" wyciska z PS4 ostatnie poty. "Brzmi jak odrzutowiec"

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Sony, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.11.2022 17:00

Gra "God of War: Rangnarok" otrzymała genialne recenzje. Haczyk w tym, że gra wychodzi także na poprzednią generację konsol, która ma już przeszło dziewięć lat. Efekt? Konsola brzmi jak "odlatujący samolot".

Pierwsza wersja PS4 wyszła w listopadzie 2013 roku, więc minęło już prawie dziewięć lat. Szmat czasu, czyż nie? W tym czasie TikTok stał się sieciowym fenomenem, Friz stworzył imperium Ekipy, a my przeżyliśmy już kawał życia. Dacie wiarę, że nowy "God of War" nadal chodzi nieźle na prehistorycznej konsoli?

"God of War: Rangnarok" wyciska z PS4 ostatnie poty

"God of War: Rangnarok" wychodzi 9 listopada, ale pierwsze recenzje i reakcje już się pojawiły w sieci. Redakcja "Kotaku" postanowiła wypróbować nowego "God of War" na starusieńkiej konsoli. Bo skoro gra jest na niej dostępna, to powinna dobrze chodzić, prawda?

Z dobrych wiadomości, gra działa nawet nieźle na dziewięcioletniej konsoli. Z tych gorszych?

"Choć przygotuj sobie zatyczki do uszu, bo moja stara PS4 zakupiona na premierze wrzeszczała przez cały czas grania. [...] Twoje PS4 będzie brzmiało jak silnik odrzutowca grając w Ragnarök. Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby moje PS4 było tak głośne. To wręcz przerażające. Musiałem podkręcić telewizor, aby zamaskować cały hałas, który wydawał. Nawet przebywanie w menu głównym powodowało, że moje PS4 wydawało z siebie wrzaski. Niewiele można zrobić, aby to powstrzymać, poza tym, że trzeba czyścić PS4 co jakiś czas, więc bądźcie na to przygotowani" - opisuje Zach Zwiezen, recenzent "Kotaku".

Do minusów możemy dopisać jeszcze długi czas wczytywania. To wina dysku PS4.

Sami możecie zobaczyć, że Ragnarok działa nieźle na PS4:

God of War Ragnarok Graphics Comparison: PS5 vs. PS4 vs. PS4 Pro

"God of War: Rangnarok". Recenzje bardzo pozytywne.

"God of War: Rangnarok" zbiera pozytywne recenzje. Według wielu, jest to genialny sequel i to, czego PS5 (i PS4!) potrzebowały. Swoją drogą zawsze to dobry znak, gdy recenzje pojawiają się na kilka dni przed oficjalną premierą. Pozdrawiam inne tytuły, których embargo schodziło na kilka godzin przed sklepowym debiutem.

"Na każdy moment brutalności przypada moment autentycznego i relatywnego wzruszenia. To, w jaki sposób się one pojawią, będzie się różnić w zależności od osoby, ale wiele z nich pozostawiło mnie z łzami w oczach. Jeśli nic innego, God of War Ragnarok jeszcze bardziej utwierdza zespół Sony Santa Monica jako jeden z najlepszych w branży" - opisuje "GameSpot".

God of War: Ragnarok, oceny
God of War: Ragnarok, oceny (Metacritic)

Średnia ocen na portalu "Metacritic" to 94/100, czyli genialny i niesamowicie trudny do zdobycia pułap. Mamy sporo ocen 10/10 i 9/10. Ja jeszcze nie grałem, ale czuję w kościach powtórkę z "Uncharted 2".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0