popkultura
Kontrowersje wokół K-POP Stars Festival. Internauci ostrzegają
Sarusia55 wzywa Friza do wsparcia finansowego

Friz w opałach? Sarusia55 prosi Karola, by zapłacił za wykorzystanie jej utworu

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, TikTok, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.08.2022 11:31

Sarusia55 rozpoczęła walkę o uznanie jej praw autorskich do piosenki o plaży w Stegnie. Kobieta wystosowała apel do Friza i Tribbsa, prosząc ich, aby wparli ją finansowo. Sprawa nabiera coraz większego rozgłosu.

bGyfTIjn

Iwona Gosia Dziedzic - jak nikt inny - przyczyniła się do wypromowania plaży w Stegnie. Kobieta wybrała się na kilkudniowy wypoczynek do nadmorskiej miejscowości, skąd nagrała krótką relację. - Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie - mówi na nagraniu.

Oryginalny filmik zniknął z TikToka, ale kopie, które krążą po innych platformach, wygenerowały wiele milionów wyświetleń.

bGyfTIjp

Gosia, która na TikToku posługuje się nickiem sarusia55, zapoczątkowała trend. Chodzi w nim o to, aby nagrać swoją interpretację filmu "Cześć, jestem w Stegnie na plaży". Ludzie tworzą relacje z festiwali muzycznych, z zakupów w sklepie i oczywiście ze Stegny. Niektórzy idą o krok dalej i nagrywają piosenki inspirowane pobytem użytkowniczki sarusia55 na plaży w Stegnie.

Sarusia55 - piosenka o Stegnie

Sarusia55 stała się gwiazdą internetu. Kobieta w odpowiedzi na wsparcie płynące od fanów zaczęła nagrywać filmy z podziękowaniami i autorskie piosenki. Na jednym z klipów Gosia śpiewa do mikrofonu o pobycie w nadmorskiej miejscowości. "Słońce w Stegnie świeci coraz jaśniej, miłość do Mariusza nie zagaśnie. Stegna, Stegna, słońce świeci, bawią się wesoło dzieci" - słyszymy na nagraniu

trwa ładowanie posta...

Friz nagrał hit o Stegnie

Viralowe nagranie o Stegnie nie uszło uwadze Friza. Karol przygotował we współpracy z Przemkiem Pro piosenkę o wakacjach w Stegnie. Influencer puścił ją podczas imprezy powitalnej w swoim nowym domu. Internauci poznali jedynie fragment utworu, który Friz opublikował na Instagramie. "Poznałem cię na plaży w Stegnie, w Stegnie na plaży znowu jestem, bez ciebie w Stegnie jakoś piękniej" - brzmią słowa utworu.

Przemek Pro - Poznałem Cię Na Plaży w Stegnie [CAŁA PIOSENKA]

Utwór Karola to nie jedyna popularna piosenka o Stegnie. Producent muzyczny Tribbs wykorzystał piosenkę Gosi o wakacjach w Stegnie i zrobił z niej remiks.

TRIBBS - STEGNA (SNIPPET)

Sarusia55 zwróciła się z apelem do Friza i Tribbsa

Sarusia55 zapoznała się z utworami Friza i Tribbsa. Kobieta wezwała internetowych twórców, aby podzielili się z nią zyskami z piosenki.

bGyfTIjr

Chciałabym mieć korzyści z tej piosenki, jeśli można. Na konto w Paypal, które mam. Będę bardzo wdzięczna. Zapraszam panów Friz i Tribbs o to, żeby uznali moje prawa autorskie, bardzo proszę, ponieważ są to moje prawa autorskie

- Sarusia55
trwa ładowanie posta...

Czy zarzuty wobec Friza są zasadne? Karol w utworze, który nagrał z Przemkiem Pro, opowiada o fikcyjnej historii. Utwór posiada autorską warstwę tekstową i melodyczną. Piosenka nie wykorzystuje głosu i wizerunku użytkowniczki sarusia55. Trudno nawet mówić, że jest to remiks filmu Gosi. To po prostu oryginalna piosenka.

bGyfTIjx

Z drugiej strony wszyscy wiedzą, że gdyby nie sarusia55, to piosenka Friza o wakacjach w Stegnie nigdy by nie powstała. To Gosia Dziedzic wypromowała tę nadmorską miejscowość na cały kraj. Friz może i nie musi obawiać się o naruszenie praw autorskich, ale na pewno wypadłby na przyzwoitego człowieka, gdyby docenił użytkowniczkę sarusia55. Wielu internautów prosi influencera, aby pomógł autorce filmu o Stegnie. Kobieta - jak sama twierdzi - żyje w trudnych warunkach.

Co ciekawe, Friz szuka już kontaktu do użytkowniczki sarusia55. Jaki obrót przybierze ta sprawa?

Friz
Friz (Twitter)
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Redaktorzyna powinien zaRZądać obniżki swojego wynagrodzenia.
Odpowiedz
1
like
1
dislike
To ja,zgłoś
Moim zdaniem gdyby napisał piosenek np.o plaży w Międzyzdrojach nie był by to hit !!!Pani Gosi należy się jakiś procent .Jego stać na wszystko a pani Gosia widać że nie jest zamożna ale bardzo miła .Fajnie by było żeby mogła chociaż za darmo znowu pojechać na wczasy do Stegny!
Odpowiedz
38
like
9
dislike
Komentarze (2)
arrow
"Emily w Paryżu". Wszystko, co musisz wiedzieć o 3. sezonie