popkultura
Afera pedofilska na YouTube. Zgłoszą sprawę do prokuratury
Sarusia55 wzywa Friza do wsparcia finansowego

Friz w opałach? Sarusia55 prosi Karola, by zapłacił za wykorzystanie jej utworu

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, TikTok, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.08.2022 13:31

Sarusia55 rozpoczęła walkę o uznanie jej praw autorskich do piosenki o plaży w Stegnie. Kobieta wystosowała apel do Friza i Tribbsa, prosząc ich, aby wparli ją finansowo. Sprawa nabiera coraz większego rozgłosu.

Iwona Gosia Dziedzic - jak nikt inny - przyczyniła się do wypromowania plaży w Stegnie. Kobieta wybrała się na kilkudniowy wypoczynek do nadmorskiej miejscowości, skąd nagrała krótką relację. - Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie - mówi na nagraniu.

Oryginalny filmik zniknął z TikToka, ale kopie, które krążą po innych platformach, wygenerowały wiele milionów wyświetleń.

Gosia, która na TikToku posługuje się nickiem sarusia55, zapoczątkowała trend. Chodzi w nim o to, aby nagrać swoją interpretację filmu "Cześć, jestem w Stegnie na plaży". Ludzie tworzą relacje z festiwali muzycznych, z zakupów w sklepie i oczywiście ze Stegny. Niektórzy idą o krok dalej i nagrywają piosenki inspirowane pobytem użytkowniczki sarusia55 na plaży w Stegnie.

Sarusia55 - piosenka o Stegnie

Sarusia55 stała się gwiazdą internetu. Kobieta w odpowiedzi na wsparcie płynące od fanów zaczęła nagrywać filmy z podziękowaniami i autorskie piosenki. Na jednym z klipów Gosia śpiewa do mikrofonu o pobycie w nadmorskiej miejscowości. "Słońce w Stegnie świeci coraz jaśniej, miłość do Mariusza nie zagaśnie. Stegna, Stegna, słońce świeci, bawią się wesoło dzieci" - słyszymy na nagraniu

trwa ładowanie posta...

Friz nagrał hit o Stegnie

Viralowe nagranie o Stegnie nie uszło uwadze Friza. Karol przygotował we współpracy z Przemkiem Pro piosenkę o wakacjach w Stegnie. Influencer puścił ją podczas imprezy powitalnej w swoim nowym domu. Internauci poznali jedynie fragment utworu, który Friz opublikował na Instagramie. "Poznałem cię na plaży w Stegnie, w Stegnie na plaży znowu jestem, bez ciebie w Stegnie jakoś piękniej" - brzmią słowa utworu.

Przemek Pro - Poznałem Cię Na Plaży w Stegnie [CAŁA PIOSENKA]

Utwór Karola to nie jedyna popularna piosenka o Stegnie. Producent muzyczny Tribbs wykorzystał piosenkę Gosi o wakacjach w Stegnie i zrobił z niej remiks.

TRIBBS - STEGNA (SNIPPET)

Sarusia55 zwróciła się z apelem do Friza i Tribbsa

Sarusia55 zapoznała się z utworami Friza i Tribbsa. Kobieta wezwała internetowych twórców, aby podzielili się z nią zyskami z piosenki.

Chciałabym mieć korzyści z tej piosenki, jeśli można. Na konto w Paypal, które mam. Będę bardzo wdzięczna. Zapraszam panów Friz i Tribbs o to, żeby uznali moje prawa autorskie, bardzo proszę, ponieważ są to moje prawa autorskie

- Sarusia55
trwa ładowanie posta...

Czy zarzuty wobec Friza są zasadne? Karol w utworze, który nagrał z Przemkiem Pro, opowiada o fikcyjnej historii. Utwór posiada autorską warstwę tekstową i melodyczną. Piosenka nie wykorzystuje głosu i wizerunku użytkowniczki sarusia55. Trudno nawet mówić, że jest to remiks filmu Gosi. To po prostu oryginalna piosenka.

Z drugiej strony wszyscy wiedzą, że gdyby nie sarusia55, to piosenka Friza o wakacjach w Stegnie nigdy by nie powstała. To Gosia Dziedzic wypromowała tę nadmorską miejscowość na cały kraj. Friz może i nie musi obawiać się o naruszenie praw autorskich, ale na pewno wypadłby na przyzwoitego człowieka, gdyby docenił użytkowniczkę sarusia55. Wielu internautów prosi influencera, aby pomógł autorce filmu o Stegnie. Kobieta - jak sama twierdzi - żyje w trudnych warunkach.

Co ciekawe, Friz szuka już kontaktu do użytkowniczki sarusia55. Jaki obrót przybierze ta sprawa?

Friz
Friz (Twitter)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 33
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 117
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 30
Redaktorzyna powinien zaRZądać obniżki swojego wynagrodzenia.
Odpowiedz
1like1dislike
To ja,zgłoś
Moim zdaniem gdyby napisał piosenek np.o plaży w Międzyzdrojach nie był by to hit !!!Pani Gosi należy się jakiś procent .Jego stać na wszystko a pani Gosia widać że nie jest zamożna ale bardzo miła .Fajnie by było żeby mogła chociaż za darmo znowu pojechać na wczasy do Stegny!
Odpowiedz
38like9dislike
Komentarze (2)
arrow
Young Leosia kręci z Kacprem Błońskim? Internetowe swatki w akcji