Kody na pobieranie filmów z Netflixa

Filmy z Netflixa za DARMO! Do sieci trafiły KODY, które łamią zabezpieczenia serwisu

Źródło zdjęć: © Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,31.12.2021 11:23

Netflix, Amazon Prime Video i Disney+ mają poważny problem do rozwiązania. Pewien internauta opublikował kody, które umożliwiają pobieranie filmów i seriali w jakości HD z popularnych platform streamingowych. Ostrzegamy, aby nie korzystać z tego narzędzia.

Mogłoby się wydawać, że złote czasy piracenia filmów i seriali są już dawno za nami. W dobie, kiedy większość dorobku kinematografii możemy obejrzeć na serwisach streamingowych w niewygórowanej cenie, nie ma sensu przekopywać się przez otchłanie internetu w poszukiwaniu torrentów. Mimo to ludzie nadal eksperymentują ze sposobami, jak obejrzeć coś za darmo i nie zapłacić twórcom.

Internauta o pseudonimie Widevinedump opublikował na platformie GitHub serię kodów, które umożliwiają darmowe pobieranie filmów i seriali w jakości HD ze znanych serwisów streamingowychNetflix, Amazon Prime Video i Disney+.

Jak to możliwe? Wymienione wyżej platformy streamingowe używają antypirackiego narzędzia Widevine DRM - powinno ono zapobiegać wykorzystywaniu elektronicznych danych niezgodnie z wolą wydawcy poprzez szyfrowanie plików. Kody opublikowane przez Widevinedump pozwalają złamać zabezpieczenia DRM - ot, cała filozofia.

Kody na darmowe filmy z Netflixa - co grozi za ich użycie?

Wyobrażam sobie, że niektórzy z Was w tym momencie przeliczają w głowie, ile zaoszczędzą w domowym budżecie na anulowaniu subskrypcji na Netflixa czy Amazon Prime Video. Muszę Was sprowadzić na ziemię, gdyż korzystanie z kodów wiąże się z pewnymi konsekwencjami.

Serwis "Torrent Freak" ostrzega, że Janusze i Grażyny, którzy użyją kodów, aby pobrać z darmo filmy i seriale, mogą zostać zablokowani przez platformy streamingowe - aby użyć kodu, trzeba posiadać aktywne konto w wybranym serwisie. Ponadto skrypt do pobierania plików z Amazon Prime Video nie zawiera modułu CDM. Można go... kupić od Widevinedump. Cóż, to nie jest historia o Robin Hoodzie XD

Dziwne tłumaczenia hakera

Dziennikarze z portalu "Torrent Freak" skontaktowali się z użytkownikiem Widevinedump. Ten stwierdził, że nie był świadomy, jak poważne konsekwencje prawne wiążą się z tym, co zrobił. Internauta zapewnił, że w ciągu trzech dni usunie kody z sieci. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że w internecie nic nigdy nie ginie...

trwa ładowanie posta...

Źródła: Wirtualne Media/Torrent Freak

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 7