seriale
"Świat według Kiepskich" z klocków LEGO. Zestaw hitem TikToka
Nestflix - czym jest?

NESTFLIX to zły brat bliźniak Netflixa. Wchodzicie na własną odpowiedzialność

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.08.2021 13:30

Co gdyby filmy i seriale wymyślone na potrzeby filmów i seriali istniały naprawdę? Wiem, że to pytanie brzmi niepoprawnie, tak jak niepoprawny, dziwny i alternatywny jest Nestflix. Nie Netflix, pamiętajcie. Chodzi o NESTFLIX.

Na pewno kojarzycie ikoniczną scenę z filmu "Kevin sam w domu", kiedy do Kevina przyjeżdża dostawca pizzy. Kurier puka do drzwi domu McCallisterów i słyszy dobiegający ze środka starczy głos, który każe mu spadać, bo inaczej właduje w niego cały magazynek. Głos należy do bohatera "Angels with Filthy Souls", filmu wymyślonego na potrzeby "Kevin sam w domu".

"Angels with Filthy Souls" to tylko jeden z wielu przykładów fikcyjnych produkcji, które można zobaczyć tylko wtedy, kiedy ogląda się inny film lub serial. Rozumiecie, chodzi o film w filmie. Serial w serialu. Projektantka stron internetowych Lynn Fisher zebrała gigantyczną listę tego typu produkcji i stworzyła serwis, na którym fikcyjne filmy i seriale istnieją naprawdę. Portal nazwała Nestflix.

trwa ładowanie posta...

Nestflix - jak działa?

Nestflix sprawia wrażenie parodii Netflixa, co sugeruje nie tylko podobna nazwa portalu, ale i interfejs. Produkcje są podzielone na kategorie: dramaty, komedie, akcja, postapokaliptyczne, historyczno-wojenne, biograficzne, thrillery, horrory, slashery i wiele innych.

Kiedy kliknięcie na miniaturkę produkcji, która Was interesuje, otwiera się landing-page dedykowany danemu tytułowi, zawierający krótki opis fabuły, obsadę, screeny oraz informację, w jakim prawdziwym filmie bądź serialu można to zobaczyć.

Nestflix
Nestflix (Nestflix)
Nestflix
Nestflix (Nestflix)
Nestflix
Nestflix (Nestflix)
Nestflix
Nestflix (Nestflix)
Nestflix
Nestflix (Nestflix)

Na Nestflixie Każdy może dodawać filmy i seriale

Autorka projektu tłumaczy, że Nestflix to "wiki bawiąca się w cosplay" i lepszej interpretacji tego portalu nie znajdziecie. Serwis w momencie uruchomienia udostępniał ponad 400 fikcyjnych tytułów. Liczba ta z pewnością wzrośnie, ponieważ Nestflix oferuje użytkownikom możliwość dodawania produkcji, których brakuje w serwisie. Pobuszujcie i dajcie znać, czy dobrze się bawicie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Odcinek 5. "The Last of Us" HBO Max. Zmiana daty premiery