Wiewiór wreszcie dorwał żołędzia!

"Epoka Lodowcowa": Wiewiór WRESZCIE zjadł żołędzia. Piękne pożegnanie studia

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.04.2022 14:00

Pamiętacie film "Epoka Lodowcowa"? Może nie z kin, ale z Polsatu czy TVN-u? Zawsze jeden niesforny Wiewiór starał się dopaść żołędzia. Teraz, po latach, wreszcie go zjadł! Tylko… to jednocześnie koniec studia, które stworzyło Wiewióra i "Epokę Lodowcową".

Prawdopodobnie możecie tego nie pamiętać, ale "Epoka Lodowcowa" była *tym* filmem młodości wielu osób z generacji Z. Pierwsza odsłona wyszła 20 lat temu - i stała się hitem. Mogliście ją zobaczyć w kinach, ale najpewniej trafiliście na nią w telewizji lub na DVD kilka lat później.

Studio stojące za serią, Blue Sky Studios, nieprzerwanie tworzyło nowe odsłony. Ba! W 2016 roku weszła do kin piąta odsłona "Epoki Lodowcowej". Może i było to nudne odcinanie kuponów - ale seria dzięki temu jakoś trwała.

To koniec Blue Sky Studios

Z powodu przejęcia 20th Century Fox przez Disneya straciliśmy m.in. kolejne odsłony X-Menów… chociaż, może i to dobrze? Mniejsza. Niestety Disney przejął także prawa do "Epoki Lodowcowej".

Dlaczego niestety? Ponieważ, jak się dowiedzieliśmy rok temu, oznacza to koniec lubianego studia. Po prostu Disney ma wystarczająco swoich studiów. Znając życie, pracownicy Blue Sky Studios znajdą miejsce dla siebie w innych miejscach.

Wiewiór dorwał żołędzia

Można powiedzieć, że koniec studia to też pożegnanie się z czymś, co niektórzy tworzyli przez 20 lat. A co, a raczej kto, jest maskotką serii "Epoka Lodowcowa"?

Ten mały cwaniak, który starał się zdobyć tego biednego żołędzia. Tyle, że cały czas przez te 20 lat nie był w stanie go zjeść. Aż do teraz.

Na YouTube pojawiło się ostateczne pożegnanie twórców z serią.

W ostatnich dniach działalności Blue Sky Studios mały zespół artystów zebrał się, aby wykonać ostatnie zdjęcie. Jest to pożegnanie, pożegnanie na naszych własnych warunkach.

Tak, Wiewiór wreszcie dorwał i skonsumował TEGO żołędzia:

The End

To koniec tej epoki. Internauci piszą zgodnie, że ten materiał rozczula serca:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 61
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2