muzyka
Miley Cyrus uderza w byłego męża w "Muddy Feet". Będzie pozew?
ewa farna

Ewa Farna w swoim najnowszym ciałopozytywnym teledysku: "Dziś doceniam swoje ciało"

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Ewa Farna
Anna RusakAnna Rusak,26.05.2021 16:30

Wzruszające opowieści i ważne przesłanie – najnowszy teledysk Ewy Farnej to coś, co absolutnie wszyscy powinni zobaczyć

O tym, jak ciałopozytywność jest ważna, pisaliśmy już nie raz, zaznaczając przy tym, że może nawet istotniejsza w tym całym ruchu jest ciałoneutralność. Dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok najnowszego teledysku Ewy Farnej.

„Ciało” – bo tak nazywa się ten utwór - opowiada właśnie o wdzięczności względem ciała, akceptacji tego, jakie jest z całą historią, jaka się na nim zapisuje. Oprócz bardzo dobrego i pięknego pod względem ascetycznym teledysku, artystka pokazała nam kilka, naprawdę wzruszających, historii.

Body Shaming zapisujący się na ciele

Premierę „Ciała” zapowiadały cztery krótkie zwiastuny, które wprowadzały nas w tematykę całego utworu. Najpierw Farna podzieliła się z nami swoją historią. Opowiedziała o hejcie, który spotkał ją w Internecie – „gruba świąteczna bańka, tłusta jak świnia” to tylko jedno z padających określeń - i zarysowała swoją drogę do ciałoakceptacji:

„Moje ciało przeszło psychicznie niełatwą drogę. Dopiero po medialnej cyberprzemocy przejęło kontrolę emocjonalne jedzenie i podświadomie zaczęłam nabierać warstwy, która miała przed atakiem zewnątrz, chronić to kruche w środku”

- Ewa Farna
trwa ładowanie posta...

Ślady tej drogi widać też w samym tekście piosenki. Ewa czuje też, że ten numer będzie jej zawsze przypominał o tym, by akceptować i przyjmować to, jak życie się na nas zapisuje:

„Przez lata moje ciało tyle wytrzymało/ i niejeden ślad mam./Wiem, że jest tak,/ jak być miało”

- Ewa Farna "Ciało"

Ewa Farna - Ciało [Official Music Video]

Nie tylko Ewa

W zapowiedziach i teledysku udział wzięły też inne kobiety, które podzieliły się swoimi historiami. Mogliśmy poznać np. Kasię i Lucynę, czyli dziewczyny, które nie tylko kobietom w ciąży pokazują, ze zmiany na ich ciele są zupełnie naturalne. Pojawiła się też 22-letnia Krysia, której ciało pokryte jest bliznami po poparzeniach – w pracy spadł na nią rozpalony grill.

trwa ładowanie posta...

Także ja bardzo polecam Wam obejrzeć te zapowiedzi i sam teledysk, bo to bardzo ważny, bardzo dobrze zrobiony temat, który opowiada o tym wszystkim, z czym zmagamy się na co dzień – z problemem akceptacji i zrozumienia względem siebie i swojego ciała.

Wydaje mi się, że wszyscy potrzebujemy takich odważnych kobiet, mówiących o swoich doświadczeniach i ciałach. Szczególnie w tym czasie poszukiwania „idealnych” kostiumów kąpielowych i wstydzie, który się z tym wiąże.

ciało
ciało (Sętorek Angelika , Materiały własne red. Vibez)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Już nie rap ani herba. Quebonafide tym razem wydał komiks