ludzie
James Charles podpadł YouTube'owi – został zdemonetyzowany
Polak i Włoch stworzyli fortepianowy duet

Dzieliła ich ściana, połączyło pianino. Przyjaźń Polaka i Włocha hitem TikToka

Źródło zdjęć: © Jeffrey Keenan / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,31.03.2021 10:16

Ta historia to gotowy scenariusz dla Hollywood. Mimo że Emil i Giorgio przez długo czas byli dla siebie "tajemniczymi" sąsiadami, ostatecznie stworzyli duet fortepianowy, który skradł serca internautów. Wszystko zaczęło się od TikToka...

bDUuPpLn

Mieszkanie w bloku lub w kamienicy z sąsiadami to loteria. Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Sąsiednie lokum może zajmować wesoła staruszka, która co tydzień będzie Was zapraszać na ciasto, a może to być patologia, która kładzie się spać wtedy, kiedy Wy budzicie się do pracy. Giorgio Lo Porto – Włoch mieszkający w Wielkiej Brytanii – trafił na sąsiada, którego pasją była gra na pianinie.

Ponieważ Giorgio również uwielbia grać na pianinie, napisał sąsiadowi liścik z wyrazami uznania za jego talent – czytelnikom zdziwionym tak archaiczną formą komunikacji przypominam, że historia wydarzyła się niedawno w czasach pandemii. Przy okazji Giorgio zapytał uzdolnionego sąsiada, czy ten nie mógłby na specjalnie życzenie Włocha zagrać utworu "My Heart Will Go On".

bDUuPpLp

Emil zgodził się, a podekscytowany Giorgio uwiecznił tę niezwykłą chwilę na TikToku. W krótkim materiale wideo widzimy Włocha, jak wsłuchuje się w dźwięki pianina dobiegające z sąsiedniego mieszkania. Był to początek wyjątkowej przyjaźni, ponieważ wkrótce panowie zaczęli wspólne koncertowanie – zasiadając do instrumentów o tej samej godzinie, ale nigdy nie widząc siebie nawzajem.

Niesamowita historia sąsiedzkiego duetu fortepianowego

Giorgio relacjonował fanom na TikToku, jak rozwijała się jego przyjaźń z muzykalnym sąsiadem. Przez długi czas Włoch nic nie wiedział o "tajemniczym" człowieku, aż wreszcie udało mu się go spotkać. Jego sąsiadem okazał się być 78-letni Emil, z pochodzenia Polak, którego żona w grudniu 2020 roku zmarła na COVID-19. Muzyka była dla Emila formą odreagowania za poniesioną stratę.

bDUuPpLr

Giorgio wytłumaczył na TikToku, że jego sąsiad zajmował swoje mieszkanie tylko przez krótki okres dopóki nie wróci do sił po śmierci ukochanej osoby. W końcu nadszedł czas jego wyprowadzki i ostatniego koncertu dla internautów. Włochowi nigdy nie udało się przekonać Emila do wystąpienia przed obiektywem kamery – Polak miał być zbyt nieśmiały, aby zaprezentować się szerokiej publiczności.

Smutne zakończenie historii fortepianowego duetu

W połowie marca Emil dołączył do swojej żony. – Położył się spać, ale już więcej się nie obudził – powiedział Giorgio na TikToku, dzieląc się smutną wieścią o śmierci Polaka z internautami kibicującymi tej niezwykłej relacji.

Giorgio, zainspirowany przyjaźnią z muzykalnym sąsiadem, skomponował utwór "Dear Emil". Możecie go posłuchać w filmiku poniżej.

Two neighbours playing piano between a wall - Giorgio and Emil

Zgodzicie się chyba ze mną, że uroczych historii nigdy dość? W takim razie poznajcie youtubera, który zaprogramował sztuczną inteligencję w taki sposób, aby mówiła psiakom miłe rzeczy.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Skąd pochodzi teoria o satanistycznej Lady Gadze? Nie od Edyty Górniak