lifestyle
Fame MMA 14: Laluna tłumaczy się z porażki: "Nie byłam w stanie zadać ciosu Wiki, bo miała taktykę uciekania"
monitor wydaje dźwięki

Dlaczego monitor dziwnie strzela w nocy? Wyjaśniamy!

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.10.2020 20:48

Czy coś nie daje Wam spać w nocy? Niektórzy myślą o swoim życiu, inni o tym, co zamierzają zrobić następnego dnia. Inni z kolei nie mogą spać przez... tajemnicze dźwięki wydobywające się z monitora.

bFFxmoAz

Wiadomo, nie będzie to prawdopodobnie dotyczyć wszystkich użytkowników monitorów, ponieważ można się spotkać z różnymi wersjami i materiałami wykorzystywanymi do ich tworzenia. Ale jest bardzo duża szansa, że chociaż kilka razy w życiu doświadczyliście - a raczej usłyszeliście - taki dźwięk

Ale od początku. Jeżeli śpicie w jednym pokoju z komputerem/telewizorem, prawdopodobnie możecie czasem usłyszeć w nocy dziwne dźwięki. Przypominają one odgłosy strzelania, które dochodzą gdzieś z monitora.

Kiedy najczęściej je słychać? Dźwięki te pojawiają się najczęściej jakąś godzinę (czasem dłużej) po całkowitym wyłączeniu komputera i monitora.

Ktoś, kto je słyszy, w takiej sytuacji może pewnie zacząć się martwić. No bo wiecie, jeśli coś dziwnego dzieje się ze sprzętem elektronicznym, to zawsze znajdzie się ktoś, kto pomyśli, że ten sprzęt zaraz się zepsuje.

bFFxmoAB

Ale nie trzeba się martwić. Serio, to nic dziwnego, bowiem te rzeczy dzieją się przez właściwości materiałów, z których są zbudowane obudowy monitorów.

Monitor po dłuższym użytkowaniu zdąży się nagrzać. Jest to całkowicie normalne, ponieważ podczas korzystania z ekranu wydziela się ciepło. Dlatego też w niektórych modelach można znaleźć wywietrzniki, dzięki którym można efektywniej chłodzić ów monitor.

bFFxmoAD

A że plastik czy inne materiały, z których zbudowane są monitory, lubią się nagrzewać, to mogą się także rozszerzać. Czasem o drobne wartości — nie jest to takie istotne. 

A wiadomo, materiał kiedyś ostygnie, powracając do swojej pierwotnej formy. A do tego, by monitor się wychłodził, potrzeba zazwyczaj chwili. Tadam!

Strzelanie w nocy to efekt chłodzenia się monitora (w skrócie…). I nie, jest to nic niezwykłego, ponieważ sami producenci w niektórych instrukcjach obsługi piszą o tym zjawisku.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Mario,zgłoś
Tak, codziennie się z tym spotykam nawet gdy nie używam danego dnia komputera bo moje monitory stoją przy oknie na które pada słońce. Ale gdy nakryłem je kocem (nie zasłaniając kratek wentylacyjnych) to gdy komputera nie używam to nie strzelają
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych