gaming
Najbardziej szalone mody do "Hogwart's Legacy". Shrek zamiast miotły
Torebka Gucci z Robloxa sprzedana za 16 tysięcy złotych

Cyfrowe Gucci z GRY DLA DZIECI sprzedane za 16 tysięcy złotych? To się dzieje naprawdę 😂

Źródło zdjęć: © Roblox / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,24.05.2021 13:25

Ile może kosztować przedmiot w grze dla dzieci? Ano, nawet 16 tysięcy złotych. O co tutaj chodzi?

Posiadanie czegokolwiek z marki Gucci dla niektórych to mus. Przecież jest to symbol statusu, pieniędzy i ogólnie wszystkich najlepszych rzeczy. Co się stanie, gdy gra dla dzieci wprowadzi brandowane przedmioty w grze? Szał i wysokie ceny. To, ile niektórzy płacą za cyfrową portmonetkę?

Krótka odpowiedź: za dużo.

Żeby wprowadzić każdego w świat Robloxa. O co chodzi z tymi cenami? Roblox ma taki otwarty rynek, gdzie gracze mogą dowolnie sprzedawać i kupować elementy z gry, np. akcesoria czy fryzury. Wszystko odbywa się za pomocą wirtualnej waluty — którą kupujemy za prawdziwą gotówkę.

Tutaj zaczyna się rollercoaster. Zjawisko resellingu to nic nowego. Takie osoby kupują rzeczy, których dostępność jest ograniczona, licząc na wzrost ceny w czasie. Dokładnie to samo dzieje się w Robloxie.

Gucci stworzyło specjalne wydarzenie, w którym użytkownicy mogli kupić za grosze akcesoria w grze. Okulary, koszulki czy inne pierdółki — wszystko dostępne przez ograniczony czas. Jak podaje Polygon, jedną z tych „pierdółek” była torebka, która była oparta na prawdziwej sztuce od Gucci. Wyróżnia się tym, że ma ogromną pszczołę na froncie. Ot, designerska torba.

TA torba została sprzedana za 16 tysięcy złotych
TA torba została sprzedana za 16 tysięcy złotych (Roblox)

Jej początkowa cena w cyfrowym świecie wynosiła tylko ~20 złotych. Kluczem do wzrostu ceny była krótka dostępność. Gracze mogli zdobyć ją tylko przez jedną godzinę! Jak donosi jeden youtuber związany z Robloxem, dokładnie ten przedmiot sprzedał się za około 16 tysięcy złotych (~4115 dolarów).

THIS GUCCI BAG WENT LIMITED!!! (ROBLOX GUCCI GARDEN EVENT)

Szaleństwo? Tak! Jedyny taki przypadek? Prawdopodobnie tak. Wydarzenie z Gucci nadal trwa. Chwilę temu, pojawiła się kolejna torebka. Wyglądała trochę inaczej, ale tak naprawdę to identyczny przedmiot. Gracze rzucili się, ponieważ liczyli na taki sam wzrost w cenie, jak w poprzedniej torbie — mieli złudne nadzieje. Cena podskoczyła do około 170 złotych, więc nadal zarobek, ale mierny.

Wyniki tego szaleństwa?

Ktoś zapłacił za cyfrową torbę z logiem Gucci ponad 16 tysięcy złotych. Ach, niektóre gry nie przestaną mnie zadziwiać. A Was?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 135
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 103
Komentarze (0)
arrow
"Death From Above". Powstała pierwsza gra o wojnie w Ukrainie