Adwokat przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko Clout MMA

Clout MMA ma spory problem. Pozew zbiorowy już w drodze

Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad SiwikKonrad Siwik,08.08.2023 15:30

Pierwsza gala Clout MMA okazała się sporym niewypałem. Widzowie mimo wykupionego PPV nie mogli śledzić walk na żywo. Sprawą zajmuje się adwokat Małgorzata Mazur-Stepaniak, która przygotowuje pozew zbiorowy.

O problemach Clout MMA pisałem już w relacji z wydarzenia, którego - mimo wykupionego PPV - nie byłem w stanie w całości obejrzeć. Nie byłem w tym odosobniony, bo wielu widzów skarżyło się na usterki pod wpisami federacji na X (Twitterze).

W związku z trefną transmisją użytkownicy domagają się zwrotu pieniędzy za PPV. O tym, jak złożyć reklamację, również pisałem w poprzednim tekście.

trwa ładowanie posta...

Pozew zbiorowy przeciwko Clout MMA

Choć nie ma pewności, czy Clout MMA pozytywnie rozpatrzy wnioski, z pewnością może w tym pomóc pozew zbiorowy, którego przygotowania podjęła się adwokat Małgorzata Mazur-Stepaniak.

- Wiele osób na Twitterze i Facebooku zgłaszało problem z transmisją. Ludzie pisali na tych portalach, że nie wiedzą, co zrobić w tej sytuacji. Odpowiedziałam z własnej inicjatywy, że jest możliwość zgłoszenia pozwu zbiorowego w tej sprawie, ponieważ podchodzi ona pod ustawę o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Wiele osób już się do mnie zgłosiło - mówi prawniczka w rozmowie z Faktem.

Mazur-Stepaniak zauważa, że usługa w postaci dostępu do transmisji oferowana przez Clout MMA w przypadku wielu konsumentów nie została wykonana. Wynika to również z oświadczenia federacji. W związku z tym osoby, które wykupiły PPV, ale nie miały do niego dostępu, zgodnie z prawem mogą odstąpić od umowy i otrzymać zwrot pieniędzy lub zażądać naprawy szkód.

- To są inne rodzaje roszczeń, ale kwotowo wychodzi na to samo, czyli 40 zł, które ludzie wydali na PPV - zaznacza Mazur-Stepaniak.

Jak dołączyć do pozwu zbiorowego?

Według adwokat "Clout MMA powinno zaproponować co najmniej zwrot tych pieniędzy albo zaoferować dostęp do innej transmisji bezpłatnie". Mazur-Stepaniak dodaje także, że nawet jeśli rzekome ataki hakerskie, którymi broniła się federacja, zostaną potwierdzone przez sąd, na federacji i tak spoczywa obowiązek zwrotu pieniędzy. Wynika to z ogólnych przepisów kodeksu cywilnego.

Mazur-Stepaniak twierdzi, że do tej pory zgłosiło się do niej kilkadziesiąt poszkodowanych osób, ale ta liczba stale wzrasta. Do pozwu zbiorowego można dołączyć, pisząc na adres e-mail: pozewzbiorowycloutmma@gmail.com. Kancelaria Adwokacka Małgorzata Mazur-Stepaniak przez najbliższy tydzień będzie gromadzić kolejne zgłoszenia, które ostatecznie trafią do sądu.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0