popkultura
Taylor Swift w "Lavender Haze". Zakochana w transpłciowym modelu
Donda 2 na Steam Player

Jak posłuchać DONDA 2? ZAPŁACIĆ 1000 PLN za STEM PLAYER - specjalne urządzenie XD

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.02.2022 11:59

DONDA 2 została ogłoszona jako ekskluzywna płyta na STEM PLAYER. Co to oznacza dla normalnych ludzi? Trzeba wydać ponad tysiąc złotych lub czekać aż ktoś wypuści nagrania do sieci xD

Kanye West ogłosił całemu światu, że w imię sprzeciwu oraz walki z niskimi stawkami oferowanymi przez serwisy streamingowe jego nowa płyta będzie dostępna za ~200 dolarów - tak jakby.

DONDA 2 tylko na STEM Player

Jak podał Kanye na swoim Instagramie, Donda 2 będzie dostępna tylko na jego własnej platformie, Stem Player.

W założeniu płyty ma zabraknąć na Apple Music, Spotify, Tidalu czy Amazon Music. Dziś artyści dostają zaledwie 12% pieniędzy, które zarabia przemysł. Nadszedł czas, aby uwolnić muzykę od tego opresyjnego systemu. Czas przejąć kontrolę i zbudować własny - przekazał Ye.

trwa ładowanie posta...

STEM Player to urządzenie wydane przez Westa w październiku 2021 roku. Jest to elektroniczny gadżet, który pozwala na dowolne miksowanie muzyki. Podbijanie basów, dodawanie efektów czy kontrolę prędkości - wszystko to za pomocą tego małego urządzonka.

trwa ładowanie posta...

Cena urządzenia? Teoretycznie 200 dolarów

Już tłumaczę, dlaczego te 200 dolarów nie jest finalną ceną. Do tego dochodzą wszelakie opłaty, cło itp. W Polsce cena może wynieść od 1000 do 1400 zł - w zależności od wielu czynników. Zdecydowanie NIE jest tanio.

Czas oczekiwania też jest różny. Jeżeli mieszkacie w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, to czas oczekiwania wynosi +/- do dwóch dni przy wysyłce ekspresowej. A dla reszty świata? Nawet do dwóch miesięcy w przypadku odległych krajów.

Tak Stem Player wygląda w akcji:

Kanye West - Yeezy Stem Player Demo

Internauci się podzielili

Są komentarze, które wielbią Kanye za walkę z przemysłem muzycznym, który jest znany z niskich gaży oferowanych twórcom. Ale też płacić 200 dolarów (czy czasem nawet po 1500 zł) za jeden album?

nie płacę 200 dolarów za słuchanie czyjegoś albumu;

Nah, ale g*wno;

Jestem biedny Kanye - przepraszam, poczekam na przecieki😔;

NIE KUPUJĘ TEGO 💩;

Miliarder naliczający ludziom 200 dolarów za słuchanie swojej muzyki;

Dlaczego 😔 co z fanami;

Nie wydam 200 dolarów, żeby posłuchać jednego albumu.

Z rzeczy związanych z DONDA 2

Kanye opublikował także listę tytułów, która prawdopodobnie może być obecną tracklistą drugiej Dondy. Pamiętajcie jednak, że mówimy tutaj o osobie, która zaraz może wszystko zmienić. Więc nie przywiązujcie się do tytułów, jak i kolejności.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Lubię twórczość Ye, ale jak wiadomo nie od dziś, ma on "lekko" pod sufitem i słaby ruch z jego strony, że 'DONDA 2" nie będzie na tyłu serwisach streamingowych, z których na pewno by miał i tak czy siak, ogromny przychód z racji jaką jest personom w świecie muzyki, mody i wielu innych dziedzinach naszej społeczności. Jako odwieczny fan, jestem szczerze zasmucony i trochę oburzony, że nie będę mógł posłuchać jego muzyki. Legalnie posłuchać jego muzyki, z której by i tak sporo zarobił, tylko będę musiał czekać, aż ktoś opublikuje nie legalnie jego utwory, bez jego zgody, a później jak najszybciej zapisać, bo też pewnie wytwórnia Def Jam będzie blokowała wszystkie leaki, a trzeba sobię jakoś radzić. Szczerze to wychodzi z tego błędne koło, on robi sprzeciw portalą streamingowym, a jego fani (jak ja) i inni słuchacze, co chcieli by osłuchać jego album chodziaż raz i ocenić nowość Westw, a niektórzy mieć w pętli i spędzać przy albumie godziny, a może nawet i setki godzin, zrobią sprzeciw Ye i odsłuchaj leaki albumu, tam gdzie się pojawią, jest to bez sensu, bo jego jeden sprzeciw nic nie da, wszyscy muzycy by musieli włączyć się w taką akcję i przez czas dopóki serwisy streamingowe nie będą więcej płacić, to do tego czasu znaczna większość, kluczowych artystów musiała by wydawać swoje albumy na własną platformę jakiegoś jednego artysty, albo niech wszyscy zaczną wydawać na stem playera od Westa, tak będzie najlepiej!!
Odpowiedz
4
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Osioł z "Shreka" dostanie swój film? Tego chce Eddie Murphy