ekologia
Pożegnamy się z samochodami? Paryż wprowadza OGROMNE ograniczenie prędkości
testy na zwierzętach

Chcą wrócić do testowania kosmetyków na zwierzętach! Możecie im przeszkodzić

Źródło zdjęć: © canva, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,10.09.2021 09:45

Europejska Agencja Chemikaliów chce wprowadzić nowe testy na zwierzętach, a Wy możecie jej przeszkodzić, podpisując petycję

bECVntmb

Od 2013 roku życie zwierząt w Unii Europejskiej jest trochę lepsze, bo to właśnie wtedy wprowadzono całkowity zakaz testowania na zwierzętach. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak jasna i pozytywna, jak mogłoby się wydawać.

Złożone obietnice zostały złamane i jak możemy przeczytać na stronie Unii Europejskiej - urzędy wciąż wymagają testowania na zwierzętach składników stosowanych w kosmetykach. Europejska Agencja Chemikaliów chce wprowadzić nowe testy na zwierzętach i to na kosmetykach, które od dawna były bezpiecznie używane przez konsumentów.

Jakie są ich żądania?

Autorzy petycji wzywają Komisję Europejską do podjęcia konkretnych działań. Chcą, by zakaz testów zapewniał także ochronę konsumentów, pracowników i środowiska. Żądają ulepszonej regulacji chemikaliów, które podczas testów dostają się do środowiska i zagrażają również ludziom.

Cosmetic Animal Testing

Poza tym chcą, by powstał ustawodawczy wniosek, który określiłby plan działania, dzięki któremu wszelkie testy na zwierzętach zostałyby wycofane. Jeśli nie zgadzacie się na cierpienie zwierząt, to także możecie podpisać tę petycję, do czego ogromnie zachęcamy - zwierzęta już naprawdę dość wycierpiały.

bECVntmd

Firmy po stronie zwierząt

Dodajmy też, że do akcji włączyły się też firmy kosmetyczne np. Dove i The Body Shop. Podpisały apel wystosowany w liście do przewodniczących Komisji Europejskiej, który wzywał do utrzymania obowiązującego zakazu.

Jeśli chcecie na co dzień nie przykładać się do niepotrzebnego cierpienia zwierząt, to dokonujcie świadomych wyborów konsumenckich. Kupujcie produkty, które na opakowaniu mają specjalny znaczek poświadczający o tym, że podczas ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.

Czemu ktoś na to w ogóle wpadł?

Zastanawiający jest w ogóle sam nowy pomysł Europejskiej Agencji Chemikaliów. Przecież to jest po pierwsze ogromna bezmyślność, która skazuje niewinne zwierzęta na niepotrzebne cierpienie, a po drugie bezsensowny krok w tył.

bECVntmf

Skoro przez tyle lat zakaz obowiązywał, to czemu mielibyśmy go w niewłaściwy sposób modyfikować? Szczególnie, że obecnie trwają prace nad zakazem testu kosmetyków na zwierzętach na całym świecie i już może w 2023 roku wszyscy moglibyśmy spokojnie odetchnąć, ciesząc się szczęśliwym życiem zwierząt. Gdzie tu jest jakakolwiek empatia i logika?

Na koniec polecam wszystkim zapoznać się z historią Ralpha. To animacja stworzona przez Taika Waititi'ego, opowiadająca historię królika, który "pracuje" jako tester kosmetyków.

Save Ralph - A short film with Taika Waititi

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Mięso z kota od "Kociego smakosza" to coś więcej niż posiłek