Klapki Lidl za 299 złotych?

Ceny z KOSMOSU 💸 Klapki LIDLA za 299 złotych! Lidl jak YEEZY :P

Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.06.2021 15:20

Klapki z Lidla z logiem… Lidla to niekwestionowany HIT. Na Allegro ceny dochodzą aż do 300 złotych! Jak to? Oto krótka lekcja ekonomii

Jak pewnie wiecie już z nieskończonych tiktoków i memów, z miesiąc temu w Lidlu były dostępne klapki. Ot, typowe, nudne — ale z logiem marketu.

Także w tym samym czasie można było dorwać skarpetki, koszulki i inny merch związany z ważną dla niektórych firmą. Brandowane było jako „lidlfan”, ale hej — czy tylko fani Lidla kupowali ubrania z logiem Lidla?

Jak widać, nie tylko. Na okazję rzucili się sprzedawcy. Kiedyś klapki kosztujące 24,99 zł, teraz są na Allegro po 299 złotych. Przebitka to jedyne 1200%. Kto był mądry, to kupił co najmniej jedną parę.

Ile kosztują klapki z logiem Lidla?
Ile kosztują klapki z logiem Lidla? (Materiały własne red. Vibez)

Dlaczego by nie? Spójrzcie: 24,99 zł to w miarę niezła cena, jak za "markowe" klapki. A tutaj jeszcze dostawaliśmy "w gratisie" jebutne logo hipermarketu.

I to się udało! Może i są to najbardziej obciachowe klapki w dziejach Polski. Ale mają w sobie „to coś”. Są w miarę wygodne i pasują idealnie na większość stóp. Ciężko jest napisać o nich coś więcej, prawda?

Klapki z logiem Lidla
Klapki z logiem Lidla (Materiały własne red. Vibez)

Dlaczego klapki z Lidla kosztują AŻ tyle?

Zasada popytu i podaży. Klapki były dostępne w Lidlu tylko i wyłącznie przez krótki czas. Ponadto wyprzedały się one błyskawicznie. Stąd produktów do kupienia w Polsce jest stosunkowo mało, a klientów, którzy chcieliby zaznać boskiego dotyku L I D L O W Y C H klapek, dużo.

Jeżeli czegoś jest mało, a klientów dużo, to automatycznie cena idzie do góry. Wiadomo, gdyby klapek było dużo, a klientów z kolei mało, to cena byłaby obniżana.

W tym wypadku to było logiczne, że cena pójdzie do góry. Spójrzcie na jedną rzecz: są to memiczne klapki, które były dostępne za grosze przez kilka dni. Wyglądają interesująco, są jedyne w swoim rodzaju — czego chcieć więcej?

Tak, ceny są zawrotne. Ale to nic nowego: limitowane sneakersy ciągle sprzedają się ponad swoją półkową cenę. Jeżeli jest klient, który zapłaci 10-krotność ceny sklepowej, to dlaczego by mu tego za tyle nie sprzedać. Tak wygląda wolny rynek. Kapitalizm!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
......,zgłoś
Tylko że yeezy kosztują 1000zł a nie 300
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ludzie mają bajzel w glowqch
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się