cyberpunk keanu mod

CD Projekt nie chce, aby gracze uprawiali seks z Keanu Reevesem

Źródło zdjęć: © CDPR / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.01.2021 18:00

Wreszcie mody są dostępne na komputerowej wersji Cyberpunka 2077. Jednak jeden mod sprawił tyle problemów, że aż CD Projekt RED musiało interweniować. Firma nie chce, aby gracze uprawiali miłość z postacią graną przez Keanu Reevesa.

Uwaga, tekst może zwierać malutkie spoilery z Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077 to ogromny tytuł, który niestety nie jest idealny. Jednak dlaczego nie można oddać władzy w ręce społeczności? Narzędzia modderskie zostały udostępnione kilka dni temu, jednak jeszcze przed oficjalną premierą, zaczęły wychodzić fanowskie modyfikacje.

Jedną z nich była możliwość podmienienia postaci, z którymi protagonista_ka może uprawiać seks. Obecnie w czystej wersji gry, opcji łóżkowych jest dość mało. W dowolnym momencie V ma do dyspozycji jedynie 4 seksworkerów. Ponadto, niektóre postacie miłosne były niedostępne: V identyfikujący się jako mężczyzna nie może przespać się z Judy. 

A wiadomo, jeżeli gracze będą chcieli coś zrobić, to pewnie to zrobią w najbliższym czasie. Dlatego powstała fanowska modyfikacja, która umożliwiała dość swobodne podmienienie modelu postaci seksworkera. Gracze mogli uprawiać seks z Judy, Panam, Takemurą, Evelyn Parker, czy nawet… Johnnym Silverhandem.

Problem tutaj jest taki, że pomimo tego, iż Silverhand uczestniczy w jednej scenie seksu, tak jego kontrakt mógł zastrzec więcej zbliżeń miłosnych. To tylko przypuszczenie, ale CD Projekt RED wysłał oświadczenie do redakcji PC Gamer:

Naszą najważniejszą zasadą dotyczącą treści tworzonych przez użytkowników, w szczególności modów do gier, jest to, że nie mogą one szkodzić innym. W przypadku zamiany modeli, zwłaszcza podczas tych dość jednoznacznych, może to być odebrane przez osoby, które użyczyły nam swojego wyglądu na potrzeby tworzenia postaci w Cyberpunk 2077.Dlatego podczas tworzenia treści dla fanów, twórcy muszą upewnić się, że mają pozwolenie od wszystkich zainteresowanych stron (mogą to być osoby inne niż CDPR). W przypadku postaci, które wymyśliliśmy na potrzeby gry, zasadniczo zezwalamy na modyfikowanie gry do woli i po prostu dobrą zabawę. Jeśli chodzi o modele prawdziwych ludzi, których poprosiliśmy o udział w grze, prosimy o powstrzymanie się od wykorzystywania ich w sytuacjach, które mogłyby zostać uznana za obraźliwą, jeśli nie ma się wyraźnej zgody na to.

Mod, który podmienia seksworkera na Johnnego został już usunięty. Szkoda? 

Posiadacze Cyberpunka 2077: modujecie swoje gry? 

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0