Black Friday 2021 i najlepsze okazje? Bujda

Black Friday 2021 to najlepsze okazje? NIE. Jak szukać promocji z głową!

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.11.2021 12:10

Black Friday 2021 przyniesie najlepsze okazje? Uważajcie na TE rzeczy. Nie stracicie kasy i nabędziecie wiedzę. Ta pozwoli wam upolować lepsze kąski niż na BF.

Pora na festiwal przecen oraz największych obniżek! Black Friday w 2021 roku zapowiadał się świetnie, a wychodzi jak zawsze. O co chodzi? Jak nie dać się naciąć na fejkowe przeceny? Pora na kilka słów o Black Friday 2021! Najlepsze okazje nie powinny was ominąć, chociaż będziecie musieli się uzbroić w cierpliwość.

Skąd wziął się Black Friday?

Święto wyprzedaży wypada po innym amerykańskim święcie: Święcie Dziękczynienia. Jak podaje History, w latach 50. policja w Filadelfii używała terminu "Black Friday" do opisania chaosu, jaki panował w dzień po Święcie Dziękczynienia, kiedy to hordy podmiejskich kupujących i turystów zalewały miasto przed wielkim meczem futbolowym Armia-Navy, rozgrywanym co roku w tę sobotę.

Tadam! Chociaż w tym roku, jak i w poprzednim, święto przecen przybiera bardziej cyfrową, aniżeli stacjonarną formę. To w internecie można napotkać najlepsze przeceny oraz promocje.

Dlatego oto pierwsza sugestia: zostań w domu

COVID znowu zaczyna się nieść coraz bardziej. W sklepach obecnie są pustki i nudy. To internet zaopatrzy was w najlepsze promocje, które pozwolą oszczędzić wam trochę grosza.

Już podczas tzw. Black Week, czyli okresu siedmiu dni prowadzącym do owego piątku, pojawiają się promocje. Czasem dobre, ale bardzo często właśnie złe. Właśnie, jak odróżnić te "złe" od "hmm, warto kupić!"?

Sprawdzaj archiwalne oferty

W ubiegłym roku było łatwo: do internetu trafiła strona fakefriday.org. Jej założenie było proste: można było sprawdzić, czy promocja na daną konsolę, komputer czy inny sprzęt to realna obniżka, czy próba upolowania waszego portfela. Na Black Friday 2021 najlepsze okazje będzie trzeba weryfikować samemu - strona obecnie nie jest dostępna.

Najłatwiejszą formą sprawdzenia promocji jest wejście w archiwa sprzedaży. Allegro udostępnia do wglądu zakończone aukcje pod adresem archiwum.allegro.pl. Inną opcją będzie zainstalowanie wtyczki Amazon Assistant do przeglądarki Chrome. Dzięki temu poznacie historie zmian cen na zagranicznych Amazonach - a to zawsze jest świetny odnośnik do naszych cen. Jeżeli jakakolwiek nasza rodzima promocja dorówna tej zza granicy, to warto się nią zainteresować.

Z powagą (ale też odwagą)

Uważajcie na promocje. Przed wybraniem się na wirtualne zakupy stwórzcie sobie trzy kategorie i wsadźcie w nie poszczególne produkty:

  • "Muszę to kupić" - potrzebujesz czegoś, więc chcesz to kupić w odrobinę niższej cenie. Normalnie i tak zdecydował_byś się na to, ale czekał_ś na Black Friday.
  • "Mogę to kupić" - możesz to kupić, ale nie musisz. Nie potrzebujesz ASAP, ale fajnie byłoby posiadać daną rzecz.
  • "Nigdy w życiu" - nie potrzebujesz i nie chcesz tego. Zbanuj sobie te produkty w swojej głowie.

Dodatkowo nasze prawo przewiduje możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Minimalny okres to 14 dni, ale taki Amazon pozwala na zwrot do 31 stycznia 2022 roku. Także możecie potestować daną rzecz, a gdy nie będzie wam odpowiadała, to szybki zwrot i odzyskacie swoją kasę po Black Friday 2021. Może załapiecie się na najlepsze okazje na przedświąteczne wyprzedaże?

A dlaczego odwaga? Bo czasem mogą pojawić się błyskawiczne okazje. Kiedyś dorwanie iPhone’a 8 na Allegro za ~1199 zł było możliwe, tak potrzebny był refleks chudego byka. Ale pamiętacie: zwrot przy zakupie przez internet to wasze prawo.

Podstawa, UOKiK:

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni. Jest to tzw. prawo do namysłu, umożliwiające kupującemu zapoznanie się z towarem i rozważenie racjonalności zakupu.

Możecie zawsze zwrócić swoje łupy. Tylko proszę, róbcie to rozważnie. Jeżeli nie jesteście pewni swoich zakupów i musicie przetestować laptopa czy telefon: obchodźcie się z nimi jak z jajkiem. Nie róbcie problemów sprzedającym.

Sprawdzajcie zaufane portale

To nie jest w żadnym stopniu reklama, ale mam kilka godnych zaufania stron. Takowe powinny wam pomóc w wyszukaniu dobrej promocji, bez większego wysiłku. Warto pamiętać o ustawieniu powiadomień na tychże stronach, gdyż niektóre promki potrafią zniknąć w mgnieniu oka.

Oto trzy stron/FP, którym można zaufać:

trwa ładowanie posta...

Wszelakie okazje: od artykułów spożywczych, poprzez ubrania, kończąc na elektronice. Łatwa i przejrzysta strona zbiera promocje z całego internetu.

trwa ładowanie posta...

Strona jedynie dla graczy, lecz pozwala na łatwe odnalezienie fajnej promki. Dla freaków jak znalazł. 

A dla fanów ciuchów, jedyny i niepowtarzalny:

  • StealAlert (FP + aplikacja)
trwa ładowanie posta...

Co by tu dużo pisać: najlepszy agregator promocji na strony typu Zalando, Nike czy eobuwie. Gwarantuje wam, że dzięki temu odświeżycie swoją szafę za kilka drobniaków.

Powodzenia!

Pamiętajcie, nie kupujcie rzeczy, z których nie będziecie korzystać. Więcej pieniędzy zostanie wam w portfelu, a może ktoś inny nacieszy się danym produktem. 

Ustrzeliliście coś na Black Friday 2021?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0