billie-eilish
Billie Eilish przeszła COVID. "Gdybym się nie zaszczepiła, byłabym TRUPEM"
Billie Eilish

Billie Eilish otwarcie o zespole Tourette'a: "To bardzo wyczerpujące"

Źródło zdjęć: © Netflix
Anna RusakAnna Rusak,25.05.2022 11:30

Billie Eilish zaczęła mieć tiki podczas wywiadu. Opowiedziała o swojej chorobie, o której do tej pory w ogóle nie mówiła. Czym dla Eilish jest zespół Tourette'a?

bGxPypVL

Billie Eilish otwarcie mówi o tym, z czym zmaga się na co dzień i chyba nie ma dla niej tematów tabu. Zabierała już głos w sprawie aborcji, opowiadała o swojej depresji i zdrowiu psychicznym, a także o tym, jak przebiegała jej droga do akceptacji swojego ciała.

Do tej pory jednak milczała na temat tego, z czym zmaga się od bardzo dawna. W najnowszym wywiadzie Eilish powiedziała, że ma zespół Tourette'a.

trwa ładowanie posta...

Billie Eilish ma zespół Tourette'a

Billie Eilish wystąpiła w programie Netflixa "Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać", który prowadzi David Letterman. Podczas występu Bille odniosła się do swojego tiku nerwowego uchwyconego przez kamery.

bGxPypVN

Wtedy piosenkarka przyznała, że ma zespół Tourette'a, którego zdiagnozowano u niej w wieku 11 lat. W trakcie dorastania wiele jej tików zniknęło, ale niektóre z nich wciąż towarzyszą Eilish. Piosenkarka twierdzi, że są "bardzo wyczerpujące", a wielu ludzi ich nie rozumie.


Jeśli będziesz mnie filmował dostatecznie długo, to zobaczysz mnóstwo tików. […] Ludzie najczęściej reagują śmiechem, bo myślą, że staram się być zabawna… i zawsze jestem takim podejściem bardzo urażona.

trwa ładowanie posta...

Zespół Tourette’a - co to?

Zespół Tourette'a to wrodzone zaburzenie neurologiczne. Powoduje, że zmagający się z nim ludzie doświadczają różnych tików lub nagłych drgawek. Mogą np. wydawać niekontrolowane dźwięki, nadmiernie mrugać czy powtarzać jakieś słowa. Zdarza się, że niektórzy chorzy wypowiadają przekleństwa wbrew swojej woli.

bGxPypVP

Billie przyznaje, że akceptuje to, że ma Tourette’a i uważa, że dzięki takiemu otwartemu rozmawianiu o chorobie, można poczuć, że nie jest się w tym wszystkim samotnym. Mamy więc nadzieję, że teraz wy sami będziecie bardziej uważni na takie zachowania wokół was i zamiast się z nich naśmiewać, podejdziecie do takich niekontrolowanych tików z większą otwartością.


Nie jest tak, że ją lubię, ale to część mnie [...] i czuję się z tym całkiem pewnie. Zabawne jest to, że ma go tak wielu ludzi i możesz się o tym nigdy nie dowiedzieć.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Netflix

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Bille Eilish i Jess Rutherford zakpili z fanów. Co oznaczały ich stroje na Halloween?