billie-eilish
Billie Eilish o swoim wczesnym kontakcie z porno: "Zniszczyło mój umysł"
Billie Eilish

Billie Eilish jest za aborcją i w ramach protestu chciała odwołać koncert: "Jestem zmęczona starcami"

Źródło zdjęć: © Twitter.com, YouTube.com, Instagram.com, Billie Eilish
Anna RusakAnna Rusak,04.10.2021 14:50

Billie Eilish bardzo nie spodobał się zakaz aborcji w Teksasie i wyraziła to w dość wymowny sposób

Może jeszcze tego nie wiecie, ale Teksas postanowił trochę zainspirować się Polską i zaostrzył prawa aborcyjnie. Teraz w tym stanie aborcja jest zakazana od szóstego tygodnia ciąży, czyli gdy lekarz jest w stanie wykryć pracę serca dziecka. I to bez wyjątku.

Oznacza to, że kobieta, która jest ofiarą gwałtu i np. za późno dowie się o tym, że jest w ciąży, nie będzie mogła dokonać aborcji. Wielu artystów wyraziło już swój sprzeciw w związku z wejściem tego prawa. Ostatnio zrobiła to Billie Eilish.

"Byłam bliska odwołania show"

Zdarzenie miało miejsce podczas jej występu na festiwali Austin City Limits Music Festival. W trakcie koncertu artystka skrytykowała rygorystyczne prawo Teksasu. Powiedziała, że jest już zmęczona starcami i dodała, że w ramach kary rozważała odwołanie koncertu.


"Kiedy wprowadzili to prawo, byłam bliska odwołania show, bo chciałam ukarać to pieprzone miejsce za to, że pozwoliło, by taka rzecz, takie prawo, weszło w życie właśnie tutaj. Ale potem przypomniałam sobie, że to wy jesteście pieprzonymi ofiarami i zasługujecie na wszystko na świecie"

trwa ładowanie posta...

Potem Billie dodała, że "muszą im powiedzieć, żeby się zamknęli" - mając oczywiście na myśli nie fanów, ale rządzących. Na koniec dość wymownie pokazała środkowy i krzyknęła: "Moje ciało, mój pieprzony wybór!".

trwa ładowanie posta...

Mężczyźni też powinni zainteresować się sprawą

To nie pierwszy raz, gdy artystka odniosła się do tej sytuacji. W zeszłym miesiącu powiedziała na swoim stories, że mężczyźni powinni bardziej troszczyć się o prawa reprodukcyjne i prawa kobiet i zabierać głos w ich sprawie (oczywiście stając po ich stronie).

"Jeżeli ty i twoi „ziomkowie” lub bracia nie rozmawiacie o prawie aborcyjnym w Teksasie, to jest szansa, że jesteś częścią problemu”

Jak widzicie, nie tylko nasz kraj ma problem z prawem aborcyjnymi i "starcami" oraz ich podejściem do ciała osób z macicami. Nie jest to w żadnym stopniu pocieszające - w końcu każda kobieta, w każdym kraju powinna mieć prawo do decydowania o sobie. Dobrze jednak wiedzieć, że nie tylko my zmagamy się z tym problemem i że po "swojej stronie" mamy np. taką Billie Eilish.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Bille Eilish i Jess Rutherford zakpili z fanów. Co oznaczały ich stroje na Halloween?