lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
Bielenia Bartosz

Bielenia krzyczy i nikogo nie obchodzą jego sutki. Zaskoczeni? Ja nie

Źródło zdjęć: © YouTube.com
Anna RusakAnna Rusak,10.06.2021 09:18

Wczoraj Bartosz Bielenia podczas swojego wystąpienia solidaryzował się z Białorusią. Oczywiście nikt nie wspomniał słowem o jego piersiach. Dlaczego?

bGxnzebn

W środę (9 czerwca) w Strasburgu wręczono Europejską Nagrodę Publiczności LUX, która przyznawana jest filmom poruszającym ważne pod względem politycznym i społecznym tematy. Drugie miejsce w tym konkursie zajął film Jana Komasy „Boże Ciało”.

Podczas uroczystości głos zabrał Bartosz Bielenia – odtwórca głównej roli filmu Komasy. Jego przemówienie pewnie przeszłoby bez większego echa, gdyby nie to, że aktor odniósł się do sytuacji na Białorusi:

bGxnzebp

„Pochodzę z Polski. Polska jest na granicy Unii Europejskiej z Białorusią. Za tą granicą 30 500 osób jest torturowanych, 476 osób znajduje się w więzieniach politycznych, 30 zostało zamordowanych. Wszystkie te dane pochodzą z 2020 roku. To, co mogę dzisiaj zrobić, to oddać mój głos w solidarności dla Jany Shostak. Niech żyje Białoruś!”.

Aktor Bartosz Bielenia krzyczy dla Białorusi w Europarlamencie

Nikogo nie obchodzą jego sutki

Bielenia, w akcie solidarności z osobami więzionymi przez białoruskie władze, podobnie jak aktywistka Jana Shostak krzyczał. I tak – jest to bardzo wzruszający gest, a samo wideo też, jak pewnie większość z Was, mnie poruszyło. Niemniej, chciałabym zapytać, gdzie są teraz ci wszyscy ludzie, którzy uważali, że Shostak „przesadza” i „robi coś niestosownego”, bo „chce zwrócić na siebie uwagę”???

bGxnzebr

Przypominam, że gdy ona 24 maja przed ambasadą Białorusi w Warszawie krzyczała, wszyscy mówili tylko o jej odznaczających się spod koszulki sutkach. Teraz oczywiście nikt tego nie powie, nikt nie zwróci uwagi ani na ubiór Bieleni, ani na jego piersi, bo jest mężczyzną, a im nie umniejsza się głosu tylko ze względu na piersi, prawda?

trwa ładowanie posta...

Chciałabym podkreślić, że gest Bieleni jest moim zdaniem i piękny, i ważny, i w ogóle w tym wszystkim nie chodzi mi o niego. Ta sytuacja po prostu tylko po raz kolejny pokazuje, że podwójne standardy wciąż są żywe, a kobiety – bez znaczenia, czego by nie robiły – postrzega się przez pryzmat ich wyglądu.

bGxnzebx

Także wiecie - jak macie piersi, to możecie krzyczeć. Ale jeśli jesteście kobietą to koniecznie załóżcie biustonosz. Inaczej nikt nie usłyszy tego, co mówicie. Wszyscy będą mówili tylko o Waszych sutkach.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]