bedoes
Koniec wojny Bedoesa i Filipka? "Podałem mu rękę"
Bedoesiara

Bedoes i jego "Bedoesiara", czyli czemu kobiety mogą robić, co chcą i (wciąż) mówią im o tym mężczyźni

Źródło zdjęć: © Bedoes, Instagram.com, Youtube
Anna RusakAnna Rusak,30.05.2022 17:30

Bedoes wypuścił bardzo ważny dla wszystkich swoich fanek utwór. "Bedoesiara" pokazuje, że raper jest wspierającym feministą. Wszystkie przesłania "Bedoesiary" są ważne, szkoda jednak że trafiły do odbiorczyń dopiero teraz.

Każda szanująca się Bedoesiara ma już swoją koszulkę 2115. Bedoes wypuścił je w lutym i cóż, tym samym pobił też rekord sprzedaży SBM. Trzeba przyznać, że jego fanki wiedzą, jak wspierać swojego ulubionego rapera. Pytanie tylko, czy on umie się im odwdzięczyć?

Wychodzi na to, że tak. W Dniu Matki na kanale 2115 Gang ukazał się najnowszy teledysk Bedoesa. "Bedoesiara" to nie tylko ukłon w stronę fanek, ale i potrzebny (nie)oczywisty przekaz.

Bedoes i "Bedoesiara" - tak powinno się wspierać fanki

Może nie wiecie, ale określenie "Bedoesiara" raczej jest dość prześmiewcze. Słowo jest nacechowane w zasadzie pejoratywnie. Opisuje się nim dziewczyny, które słuchają hip-hopu, choć zupełnie się na nim nie znają, ale robią to głównie dlatego, że są zainteresowane Bedoesem.

trwa ładowanie posta...

Bedoes wraz z White 2115 w "Bedoesiarach" postanowił w trochę inny sposób przedstawić swoje fanki. W zasadzie cały ten utwór to pieśń pochwalna na ich część i ukłon w stronę wszystkich kobiet, które "wiedzą, czego chcą".


Jestem wychowany przez kobiety. Mojej mamie zawdzięczam wszystko, zawdzięczam jej moją emocjonalność, moją wrażliwość, moją wyobraźnię, ale również moją pewność siebie i siłę. Wychowywała mnie razem z babcią i uważam, że moje dziewczyny zrobiły cudowną robotę.

"Bo zrobisz, co będziesz chciała jak stara Bedoesiara"

Co Bedoes przekazuje w swoim utworze fankom? Przede wszystkim chyba, że mogą być kim chcą i jakie chcą. Nie muszą mieć faceta, by czuć się dobrze. Bez znaczenia jest też to, czy są grubsze, chudsze, to jak wyglądają - są po prostu wystarczające. Bedoesiary mają w siebie wierzyć bez znaczenia, co mówią inni i tyle.

trwa ładowanie posta...


Jak masz na ochotę na serial, dres, kocyk i kebaba/ Nie bierz tego do głowy, czasem też możesz być mała/Jebać idealne ciała, tym spe*miarzom pała i tak będzie stała, słuchaj/Nie będzie tu cenzury, one mówią plotki, bo zazdroszczą tobie fury/A jak nie masz fury, to zaraz ją będziesz miała/Bo zrobisz, co będziesz chciała jak stara Bedoesiara

Nie można oczywiście zaprzeczyć, że utwór Bedoesa jest ważny i potrzebny, szczególnie, że raperzy rzadko piszą o kobietach i swoich fankach w taki świadomy sposób. Świadczą też o tym liczne komentarze pod teledyskiem. Szkoda tylko, że do tych wszystkich osób te - dość oczywiste prawdy - docierają dopiero, gdy wyrapuje je im… facet.

Umówmy się, że o bodyshamingu, ciałopozytywności i feminizmie mówi się już od dawna, więc nikt w "Bedoesiarach" Ameryki nie odkrywa. Wszystko to krąży już w sieci, a aktywistki o tych problemach mówią w zasadzie codziennie.

Fajnie, że Bedoes stanął po stronie swoich fanek i przekazał im tak wartościowy tekst. Trochę przykro jednak, że dopiero on tak naprawdę pozwolił im zrozumieć to wszystko. Czy gdyby taki sam tekst wyrapowała kobieta, odzew byłby taki sam?

2115 - BEDOESIARA 💅💅💅 ft. Bedoes 2115, White 2115 (prod. @atutowy, Abel de Jong)

Źródło: rytmy.pl, teksciory.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 18
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
yupyup,zgłoś
bardzo dobrze ze o tym mowia
Odpowiedz
2like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Bedoes o Gargamelu. "Jestem wkur***ny, jest mi przykro"