lifestyle
Legalna i bezpieczna aborcja. Tu znajdziesz informacje na jej temat
Barbie

Barbie dorosła! Nie szuka księcia, tylko nagrywa vlogi o ekologii i życiu

Źródło zdjęć: © Pixabay
MTB,16.10.2020 11:20

Barbie nie zajmuje się już tylko ubraniami i butami. Teraz w swoich vlogach radzi dziewczynkom, jak odnaleźć swój głos i postawić na swoim. Dobra zmiana?

bDgSgYCr

Kiedy myślimy o Barbie, w większości przypadków nie wyobrażamy sobie silnej, niezależnej kobiety… A tu proszę – Barbie przeszła metamorfozę i od jakiegoś czasu "nagrywa" motywacyjne vlogi dla młodszych fanek.

Kanał Barbie to nowy projekt producentów świetnie nam wszystkim znanych lalek. Najprawdopodobniej jest to efekt rebrandingu, potrzebnego po znacznym spadku sprzedaży na przestrzeni ostatnich lat.

Barbie więc, w części kanału o nazwie Vlogi Barbie, zajmuje się teraz dużo ambitniejszymi tematami niż kiedyś. Mówi o rasizmie, pandemii, przebaczeniu albo o tym, jak ratować oceany.

Barbie w końcu zajmuje się czymś, co może podbudować dziewczynki, zamiast od najmłodszych lat wpędzać je w kompleksy. Pokazuje swojej widowni, jak kształtować poczucie własnej wartości, zwraca uwagę na istotę dbania o zdrowie psychiczne, nagłaśnia niesprawiedliwe sytuacje, z jakimi kobiety muszą się mierzyć każdego dnia oraz daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

bDgSgYCt

Barbie w końcu może być wzorem dla małych dziewczynek – nie jest uzależniona od noszenia obcasów, przyznaje się do porażek, ma gorsze dni, pokazuje, że też zmaga się z problemami jak każdy inny człowiek. W końcu nie jest perfekcyjna, nie wyznacza nieosiągalnych standardów. W końcu jest wiarygodna.

Warto też zauważyć, że to kolejny krok "w dobrą stronę". Już od jakiegoś czasu lalki mają swoje reprezentantki wśród przedstawicielek różnych ras i sylwetek, możemy też znaleźć Barbie jeżdżącą na wózku czy mającą protezy kończyn.

Z takich zmian można się tylko cieszyć, podobnie jak np. z przełomu w świecie mody, jakim było pojawienie się na pokazie Versace modelek plus size.

Komentarze (0)
arrow
Idealne napoje na chłodne wieczory. 6 przepisów nie tylko dla jesieniar