muzyka
Young Leosia się skończyła? "Crowd" zbiera fatalne komentarze
Lausse The Cat

Alternatywny hip-hop, którego mogliście nie słyszeć. A szkoda!

Źródło zdjęć: © Facebook
Zofia WilczuraZofia Wilczura,07.09.2020 22:22

Jeśli lubicie hip-hop, na Waszych playlistach czym prędzej powinny się znaleźć utwory tego brytyjskiego artysty. Ja odkryłam go już jakiś czas temu i jestem zachwycona.

Wraz z rosnącą popularnością SoundClouda i Spotify, wielu wspaniałych artystów zaczyna publikować tam swoje prace. I to dzięki tym platformom dużo łatwiej niż kiedyś można odkryć niezwykle utalentowanych ludzi ze świeżymi pomysłami i nową jakością.

Lausse The Cat jest muzykiem pochodzącym z Londynu. Jego styl to hip-hop, ale w nieco innej odsłonie. Brytyjczyk jest jednym z najbardziej oryginalnych wykonawców jakich znam. Jego utwory, oprócz niesamowicie inteligentnych tekstów, posiadają unikalny rytm i brzmienie.

trwa ładowanie posta...

Muzyk w swoich tekstach często opowiada o młodzieńczej, wręcz hedonistycznej rozpuście. Brutalnie szczerze pisze o współczesnych realiach i często używa introspekcji, aby wzbogacić swoje utwory. Jego piosenki są swoistym wyznaniem - niekiedy bardzo intymnym.

☯Toy's Story // Lausse the Cat☯

Co ciekawe, Lausse The Cat nie śpiewa tylko w języku angielskim. W wielu utworach używa również francuskiego, a zmiany w językach są tak płynne, że często można je przeoczyć.

LAUSSE THE CAT - Redstripe Rhapsody

Liczby pokazują, że nie jest to jeszcze popularny muzyk. W ostatnim miesiącu Lausse The Cat (prawdziwego nazwiska artysta nie ujawnia) na Spotify słuchało niecałe 300 tys. osób, na SoundCloud ma niewiele ponad 5 tys. obserwujących, a filmy na YouTube zbierają po kilkadziesiąt do stu tysięcy wyświetleń.

Dlatego na razie szanse, że traficie na niego przypadkowo, nie są zbyt duże. A szkoda byłoby przegapić to nazwisko!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
uoli,zgłoś
No to ma jedną fankę więcej :) na prawdę słucha się dobrze, podkłady się nie nudzą a zmiany językowe urozmaicają słuchanie. Na początku trochę przypominał mi The Streets ale jest jednak oryginalny. Dzięki za trop!
Odpowiedz
4
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Raper Kuban powraca. "Kuban żyje i nie pracuje w telewizji"