popkultura
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie
Aktor z Riverdale skazany na dożywocie

Aktor z "Riverdale" skazany na dożywocie. Zabił matkę, planował zamach na Justina Trudeau

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.09.2022 10:00

Kanadyjski aktor Ryan Grantham zamordował własną matkę w 2020 roku. Po ponad dwóch latach od zbrodni mężczyzna usłyszał wyrok skazujący na dożywocie. Grantham planował też zamach na Justina Trudeau, premiera Kanady.

21 września Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) wydał wyrok w sprawie Ryana Granthama. 24-latek został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego w ciągu pierwszych 14 lat odbywania kary. Mężczyzna przyznał się do popełnienia morderstwa drugiego stopnia, którego dokonał 31 marca 2020 roku.

Grantham zastrzelił matkę - 64-letnią Barbarę White, kiedy ta grała na pianinie. Kilka godzin po morderstwie mężczyzna nagrał film, na którym pokazuje zwłoki matki i przyznaje się do popełnienia zbrodni. Granthan zabił Barbarę, aby kobieta nie była świadkiem tego, czego jej syn zamierzał dokonać później. Chodzi o kolejne morderstwo.

Aktor z "Riverdale" chciał zabić premiera Kanady

Dzień po zabójstwie Granthan ruszył samochodem w kierunku Ottawy. Uzbrojony w karabiny i koktajle Mołotowa, planował włamać się do Rideau Cottage, gdzie znajduje się rezydencja premiera Kanady Justina Trudeau. Polityk miał być kolejną ofiarą Ryana Granthana. Mężczyzna po drodze zrezygnował z zamachu. Zgłosił się na jeden z lokalnych komisariatów policji i przyznał się do morderstwa matki.

Obrońca aktora Chris Johnson stwierdził, że jego klient nie był zaskoczony wyrokiem. - Myślę, że przewidział wyrok. Jest bardzo zaniepokojony całą sprawą. Grantham jest drobną osobą, więc perspektywa więzienia jest dla niego przerażająca - powiedział Johnson dla portal "Deadline".

trwa ładowanie posta...

Grantham: "Każda część mnie wyraża żal"

- W obliczu tak strasznej rzeczy, którą popełniłem, powiedzenie "przepraszam" wydaje się bezsensowne. Ale każda część mnie wyraża żal za to, co się stało - stwierdził Grantham na sali rozpraw.

Ryan Granthan zaczął karierę aktora w wieku 9 lat. Wystąpił m.in. w "Riverdale", "Supernatural", "iZombie". Granthan ma na swoim koncie role w filmach takich jak "Parnassus", "Jumper", "Dziennik cwaniaczka".

Źródło: "Deadline"

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Troll" Netfliksa to chrystofobia? Odklejka katolickiego portalu