Gwiazda K-popu wierzy w teorie spiskowe?

Gwiazda K-popu wystąpiła w koszulce QAnon. Fani w szoku

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.03.2023 16:30

Chaeyoung jest popularną południowokoreańską piosenkarką i raperką. 23-latka wzbudziła olbrzymie kontrowersje za sprawą występu w telewizji. Pewien element garderoby artystki promował niebezpieczną teorię spiskową.

Chaeyoung jest członkinią zespołu Twice, który wykonuje muzykę z gatunku K-pop. Składająca się z dziewięciu piosenkarek grupa cieszy się ogromną popularnością. Zespół na Instagramie ma ponad 27 mln fanów. Twice wydaje płyty w JYP Entertainment, jednej z największych wytwórni muzycznych w Korei Południowej.

Twice promuje najnowszy singiel "Set Me Free". Grupa w ramach kampanii reklamowej utworu zagościła w południowokoreańskiej telewizji w programie "Show! MusicCore". Występ nie obył się bez kontrowersji. Wszystko za sprawą 23-letniej Chaeyoung.

TWICE (트와이스) - SET ME FREE | Show! MusicCore | MBC230318방송

Chaeyoung promuje QAnon

Artystka wystąpiła w koszulce z logo QAnon. To popularny w USA ruch zrzeszający wyznawców teorii spiskowych. Jego członkowie wierzą, że światem rządzi tzw. deep state. Miałoby to być grono znanych osób - polityków, aktorów, biznesmenów - które składa krwawe ofiary z dzieci dla szatana. Wybawicielem ludzkości od pedofilsko-satanistycznych elit miałby być Donald Trump, który w swoich przemowach ukrył przekaz dla swoich wyznawców.

Na koszulce południowokoreańskiej piosenkarki widniała litera Q i hasło "We go all". To część sloganu ruchu QAnon, który brzmi "Where we go one, we go all" (tłum. "Gdzie idzie jeden z nas, tam idziemy wszyscy").

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wielu internautów nie mogło uwierzyć, że Chaeyoung przeszła na tę samą stronę mocy, po której stoi Edyta Górniak. Niektórzy wzięli artystkę w obronę. Dziennikarka Emma Marris napisała na Twitterze, że gwiazdy K-popu mają ograniczony wpływ na kreację sceniczną. Za tę część show odpowiadają styliści i to ich należy winić za - celową lub nieświadomą - wpadkę w doborze stroju.

Marris jest przekonana, że Chaeyoung nie znała znaczenia hasła na koszulce. Dziennikarka twierdzi, iż artystka raczej na pewno nie popiera teorii spiskowych. Piosenkarka jest obecnie zaangażowana w promocję nowego albumu.

trwa ładowanie posta...

Użytkownicy Reddita zaapelowali do JYP Entertainment, aby wytwórnia przyłożyła większą wagę do stylizacji, w których podlegli jej artyści wychodzą na scenę.

Źródło: centennialbeauty.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 21
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2