Premiery filmowe 2022

8 filmów, na które CZEKAMY w 2022 roku. "Batman", "Avatar 2" i wiele więcej!

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.01.2022 08:30

2022 rok zapowiada się wyśmienicie dla miłośników kina. Na dużym ekranie pojawią się długo wyczekiwane produkcje, ale nie zabraknie wielu ciekawych nowości. Na które filmy warto czekać? Skorzystajcie z listy naszych podpowiedzi!

W branży filmowej kryzys wywołany pandemią powoli przechodzi do historii. Podczas gdy w 2020 i 2021 roku wiele produkcji było opóźnionych, tak w tym roku nowości w repertuarze raczej będą się pojawiać zgodnie z planem. Jeśli nie wiecie, co wybrać z listy premier na 2022 rok, skorzystajcie z naszych polecajek. Poniżej stworzyliśmy dla was małą ściągawkę.

"Zaułek koszmarów" - premiera 28 stycznia

Laureat Oscara i jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów naszych czasów powraca. Guillermo del Toro zebrał do "Zaułka koszmarów" pierwszoligową obsadę (Bradley Cooper, Cate Blanchett, Willem Dafoe), aby przenieść nas w lata 30. XX wieku. Film jest połączeniem thrillera noir z kryminałem i kinem grozy. Posiada wszystkie elementy, aby być nagradzanym hitem.

"Batman" - premiera 4 marca

Nie mamy żadnych wątpliwości, że nowy "Batman" jest najbardziej wyczekiwanym filmem 2022 roku. Matt Reeves wybrał do głównej roli Roberta Pattinsona, który - biorąc pod uwagę zwiastuny - jest obsadowym strzałem w dziesiątkę. Obrońca Gotham City będzie musiał zająć się falą morderstw, których sprawca pozostaje nieuchwytny. Nowy "Batman" zapowiada się na mroczny, gęsty i ekscytujący film.

"Inni ludzie" - premiera 18 marca

Jest to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany polski film tego roku. Aleksandra Terpińska podjęła się filmowej adaptacji powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie". Już w marcu obejrzymy na kinowym ekranie opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości, o grupie warszawiaków, którzy szukają ukojenia wśród narkotyków i antydepresantów.

"Wiking" - premiera 22 kwietnia

Robert Eggers to synonim słowa "wizjoner". Reżyser niesamowitej "Czarownicy" i hipnotyzującego "The Lighthouse" tym razem przeniesie nas na Islandię w X wieku. Jego najnowszy film będzie mroczną, krwawą i brutalną historią o księciu Wikingów, który szuka zemsty na mordercach ojca. W głównych rolach śmietanka Hollywood: Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Willem Dafoe.

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" - premiera 6 maja

Po wydarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers: Koniec gry" Doktor Strange kontynuuje walkę ze złem. Tym razem stawi czoło swojemu byłemu przyjacielowi Mordo.

"Thor: Miłość i grom" - premiera 8 lipca

Na temat fabuły "Thor 4" wciąż niewiele wiemy, bo nie ukazał się jeszcze zwiastun produkcji. Niemniej jednak Taika Waititi na stołku reżysera brzmi jak przepis na sukces. W obsadzie są Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Jeff Goldblum, Christian Bale, Chris Pratt.

trwa ładowanie posta...

"Nope" - premiera 22 lipca

O filmie "Nope" nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że jest to nowe dzieło Jordana Peele'a - tylko tyle i aż tyle powinno wam wystarczyć, aby z niecierpliwością wyczekiwać tej produkcji. Jordan Peele jest reżyserem głośnych horrorów "Uciekaj!" i "To my". Możemy się spodziewać, że po premierze "Nope" znów rozgorzeje debata na temat rasizmu we współczesnej Ameryce.

trwa ładowanie posta...

"Avatar 2" - premiera 16 grudnia

Jeśli ktoś z was nie pamięta, o czym był "Avatar", czas najwyższy odświeżyć sobie tę produkcję. W grudniu James Cameron powróci z kontynuacją najbardziej kasowego filmu w historii - odbędzie się to po 13 latach od premiery pierwszej części cyklu. Reżyser zapowiada, że jeszcze długo nie rozstaniemy się z "Avatarem" - przed końcem tej dekady ma się ukazać piąta część sagi.

trwa ładowanie posta...

Pozostałe filmy, na które warto zwrócić uwagę w 2022 roku:

 • "C'mon C'mon" - premiera 21 stycznia
 • "Mainstream" - premiera 4 lutego
 • "Uncharted" - premiera 11 lutego
 • "Morbius" - premiera 1 kwietnia
 • "Vortex" - premiera 13 maja
 • "Top Gun: Maverick" - premiera 27 maja
 • "Czarna Pantera: Wakanda Forever" - premiera 11 listopada
 • "Killers of the Flower Moon" - premiera 2022 rok
 • "Kryptonim Polska" - premiera 2022 rok
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 6
 • emoji ogień - liczba głosów: 1
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 2
 • emoji złość - liczba głosów: 1
 • emoji kupka - liczba głosów: 1
David,zgłoś
W końcu Avatar. Czekam
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się