Tron z wibratorów

100 wibratorów miało trafić na śmietnik. Pomysłowe artyszcze wykonało z nich TRON

Źródło zdjęć: © Vibratex
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.02.2022 15:35

Dzieło autorstwa Dafne Blade raczej nie może konkurować z piramidami w Gizie lub Biblioteką Aleksandryjską, ale zasługuje na równie wielkie uznanie. Artyszcze, które używa zaimków they/them, ocaliło partię zepsutych wibratorów, by stworzyć z nich tron.

W hitowym serialu HBO "Gra o tron" tytułowy tron został wykonany z tysiąca mieczy, rozgrzanych oddechem czarnego smoka Baleriona. Mogłoby się wydawać, że Żelazny Tron jest najbardziej epickim siedzeniem ever, jednakże w USA powstała dla niego bardzo poważna konkurencja. Mowa o tronie z wibratorów, który wykonało Dafne Blade, artyszcze z Miami.

Jak do tego doszło? Firma Vibratex zastanawiała się, co zrobić z partią 100 masażerów Magic Wands, które zostały wycofane ze sprzedaży. Zamiast wyrzucić produkty, firma zorganizowała konkurs "Przyjemność jako sztuka" (ang. Pleasure as Art). Wyzwanie polegało na tym, aby z zepsutych wibratorów stworzyć coś "magicznego".

trwa ładowanie posta...

Tron z wibratorów

Dafne Blade przesłało projekt, który przedstawiał tron ze 100 wibratorów. Okazało się, że to właśnie ten pomysł zachwycił jurorów najbardziej. Podstawa tronu składa się z drewna i pianki. Artyszcze przy pomocy śrub przymocowało ponad 100 wibratorów do siedziska. Następnie Dafne pokryło tron fantazyjnymi malowidłami, które nadają projektowi niepowtarzalnego charakteru. Wymiary rzeźby wynoszą ok. 180x180 cm.

Rzeźba Dafne Blade
Rzeźba Dafne Blade (Vibratex)
Rzeźba Dafne Blade
Rzeźba Dafne Blade (Vibratex)

Dafne tłumaczy, że malowidło przedstawia bezpłciową istotę, która panuje nad sferą seksualności. Na tronie można usiąść, aczkolwiek nie sprawi to żadnej przyjemności - masażery nie działają. Dafne tłumaczy, że chciało zrobić rzeźbę, która nie powieli męskiego punktu widzenia na świat, tylko będzie neutralna pod względem płci lub ukaże kobiecą perspektywę.

Co myślicie o tronie wykonanym z wibratorów? Kto z was chciałby go wykorzystać do swojego home office?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3