Z YouTube znikną najbardziej irytujące reklamy

Najbardziej wkurzające reklamy znikną z YouTube. Jaki jest powód?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.03.2023 14:15

YouTube zapowiedział kosmetyczne zmiany w odtwarzaczu filmów. Wkrótce ten portal społecznościowy zakończy wyświetlanie jednego z najbardziej irytujących formatów reklam. Przyczyna jest banalna.

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, który oferuje bezpłatne odtwarzanie filmów. Portal w zamian za możliwość darmowego użytkowania wyświetla reklamy. Z roku na rok jest ich coraz więcej.

Serwis wyświetla kilka formatów reklam, które mogą się pojawiać przed filmem, w jego trakcie i po nim. Są to reklamy wideo możliwe lub niemożliwe do pominięcia, a także bumpery reklamowe. Mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund.

YouTube zapowiada koniec nakładek reklamowych

Użytkownicy portalu nie mają złudzeń, że liczba reklam się zmniejszy. Dobrą wiadomością są natomiast zmiany, które YouTube zapowiedział na firmowym blogu.

Od 6 kwietnia 2023 r. platforma przestanie wyświetlać nakładki reklamowe. To banery, które wyskakują podczas odtwarzania materiałów w wersji przeglądarkowej YouTube'a. Ten format reklam był wybitnie irytujący, bo zasłaniał część obrazu i użytkownik musiał zamknąć baner, jeśli nie chciał go oglądać.

Nakładki reklamowe na YouTube
Nakładki reklamowe na YouTube (Google , YouTube)

Starszy format reklam znika z YouTube

YouTube tłumaczy, że zmiany mają na celu poprawę wrażeń użytkowników i zoptymalizowanie formatów reklam pod kątem skuteczności na komputerach i urządzeniach mobilnych.

"Nakładki reklamowe to starszy format reklamy, który jest wyświetlany tylko na komputerach. Spodziewamy się, że ta decyzja będzie mieć ograniczony wpływ na zarobki większości twórców, ponieważ zaangażowanie użytkowników skupia się głównie na innych formatach reklam" - wyjaśnia YouTube.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1