Znaleziono unikatowy klocek lego

Znaleźli klocek Lego. Nie uwierzysz, ile jest wart

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
07.03.2024 17:30

Pojedynczy klocek Lego został znaleziony w sklepie z używanymi rzeczami w zachodniej Pensylwanii. Nikt nie spodziewał się, że elemencik okaże się unikatowym. Klocek wywołał duże zamieszanie. Jeszcze większe jego rynkowa wartość.

Klocki Lego sprawiają wiele radości ludziom na całym świecie. Pasjonaci ich składania są w stanie wydawać ogromne ilości pieniędzy na najnowsze modele. Firma założona w Danii rozrosła się do tak niewyobrażalnych rozmiarów, że spokojnie można nazwać ją imperium. Aktualnie możliwe jest składanie klocków Lego w rzeczy pochodzące ze świata fantastyki, filmów czy kultowych momentów w historii. Nikogo nie dziwą już modele, które znamy z:

 • Harrego Pottera,
 • Marvela,
 • Disneya,
 • Komiksów DC,
 • Gwiezdnych Wojen,
 • Sagi "Zmierzch".

Pracownicy sklepu Goodwill w Stanach Zjednoczonych w zachodniej Pensylwanii znaleźli pojedynczy klocek Lego. Znajdował się w starym pudełku na biżuterię. Nie spodziewali się, jak wiele emocji wywołają, gdy wystawią go na sprzedaż. Nie wierzyli własnym oczom, gdy zobaczyli, jak wiele jest wart.

Unikatowy klocek Lego

Gdy pracownicy sklepu znaleźli pojedynczy klocek Lego, od razu wystawili go na aukcję. Nie spodziewali się, że ktoś będzie zainteresowany kupnem. Mocno się zdziwili. Okazało się bowiem, że element pochodzi z unikatowej oraz limitowanej serii. Jest to 14-karatowa złota maska Bionicle Hau.

Jak przypomina portal geekweek.interia.pl, seria Bionicle to linia zabawek produkowanych przez Lego Group od 2001 r. do 2010 r., później także od 2015 r. do 2016 r. Postacie z zestawów klocków mają przypisane określone cechy i moce, a seria oparta jest na przygodach tych biomechanicznych istot.

Unikatowy klocek lego
Unikatowy klocek lego (ShopGoodwill)

Pracownicy sklepu zorientowali się, że znaleźli coś ekstra. Gdy wystawili klocek na sprzedaż, od razu zaczęły spływać naprawdę wysokie oferty. Nieprodukowane już elementy są bardzo popularne wśród kolekcjonerów. Ci są w stanie poświęcić naprawdę sporo pieniędzy, aby móc budować limitowane modele. Hełm, który trafił na aukcję sklepu Godwill wywołał tak duże emocje z jeszcze jednego powodu. Wykonany jest bowiem ze złota.

- Nie wiedzieliśmy, że jest cokolwiek wart, dopóki ludzie nie zaczęli pytać, czy mogą go kupić za 1000 dolarów - powiedział w rozmowie z "USA Today" Chad Smith, szef e-commerce w sklepie Goodwill.

Złoty klocek Lego warty tysiące dolarów

Gdy Maska Hau została wystawiona na aukcję, ktoś bardzo szybko ją zlicytował. Na samym początku wygrała oferta w wysokości 33 tys. dolarów (ok. 130 tys. zł). Okazało się jednak, że kupujący nie jest w stanie wyłożyć aż tak dużych pieniędzy. Klocek ponownie trafił więc na aukcję. Złożono aż 48 ofert, jednak wygrała ta w wysokości 18 tys. dolarów (ok. 71 tys. zł).

trwa ładowanie posta...

Jak czytamy na geekweek.interia.pl, sprzedaż Maski Hau z serii Bionicle za taką kwotę, czyni ten klocek jednym z najdroższych pojedynczych elementów Lego, jakie kiedykolwiek ktoś kupił.

Źródło: geekweek.interia.pl

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0