Spacer z pingwinami

Wyprowadź na spacer pingwina. Wszystko dla ich dobra

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
15.01.2024 16:00

Pewne zoo w Szwajcarii oferuje niecodzienną atrakcję. Możesz wyjść na spacer razem z pingwinami.

Kontakty między pingwinami a ludźmi stanowią uroczy fenomen. Mimo dzikiej natury pingwinów, te często wykazują ciekawość względem ludzi. Pewne zoo w Szwajcarii postanowiło wykorzystać przyjazny stosunek zwierząt do człowieka i zorganizować codzienne spacery z pingwinami. To nie tylko atrakcja dla turystów, ale również sposób na zadbanie o fizyczny rozwój ptaków.

Spacer z pingwinami

Ogród Zoologiczny w Bazylei to pierwsze zoo, które powstało na terenie Szwajcarii. Miejsce słynie z nietypowej atrakcji. Codziennie od listopada do lutego, jeśli temperatura nie przekracza 10 st. Celsiusa, to ok. godz. 11 odbywa się tam wyprowadzanie pingwinów na spacer. Zdarza się również, że opiekunowie wstrzymują aktywność z powodu silnego deszczu lub wiatru. Do spaceru może przyłączyć się każdy. Jedynym wymogiem jest przestrzeganie określonych zasad.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Did you know that at the zoo in Basel they take the penguins for a walk?

Opiekunowie ptaków bardzo pilnują, aby żaden z uczestników marszu nie zbliżał się zbytnio do zwierząt. Dodatkowo na spacer wychodzą tylko te pingwiny, które mają na to ochotę. Jeśli ptaki się zmęczą lub będą chciały wracać na wybieg, automatycznie oznacza to koniec wędrówki. W naturalnych warunkach pingwiny dziennie przemierzają ogromne dystanse. Spacer doskonale wpływa na krążenie krwi oraz zachowanie odpowiedniej aktywności zwierząt.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok: przerwa_weekendowa

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0