Watykan planuje podbój kosmosu? Pierwszy katolicki satelita
12 czerwca na orbitę okołoziemską trafi pierwszy satelita należący do Watykanu. Będzie co 2 minuty nadawał papieskie przesłanie.
Zdaje się, że Watykan jak każde międzynarodowe mocarstwo poczuł potrzebę odciśnięcia swojego piętna na przestrzeni kosmicznej. 12 czerwca na pokładzie należącej do SpaceX Elona Muska rakiety Falcon 9 na orbitę zostanie wyniesiony pierwszy watykański satelita.
Podobne
- Objawienia w Medziugorie nieprawdziwe? Watykan rozwiewa wątpliwości
- Watykan surowo o masonerii. Katoliku, miej się na baczności
- Watykan szuka ludzi do pracy. Zdziwisz się, ile zarobisz u papieża
- Kobieta uważa się za księdza. Watykan miał jedno rozwiązanie
- Natan Marcoń chce motywować ludzi. Planuje wydać książkę
Katolicka Agencja Informacyjna jest zafascynowana faktem, że umieszczona we wnętrzu satelity książka papieża Franciszka, zawierająca ponad 220 tys. znaków, zmieściła się na chipie ważącym mniej niż 1 g. Tymczasem to przecież tylko ok. 27 MB. Naukowcy z Uniwersytetu w Turynie podkreślają, że chip mógłby być mniejszy, gdyby książka nie zawierała zdjęć.
Do czego Watykanowi potrzebny jest satelita?
Satelita będzie orbitować słowa Franciszka wokół Ziemi i nadawać co 2 minuty papieskie komunikaty, które można będzie odbierać na częstotliwości 437,5 MH. Jest też aspekt naukowy misji - satelita będzie dokonywać pomiarów pola magnetycznego naszej planety.
Mimo to trudno oprzeć się wrażeniu, że środki zainwestowane przez Watykan w tę technologię można by spożytkować w sposób w większym stopniu ułatwiający życie wiernym.
Start satelity zaplanowano w poniedziałek o godzinie 23:19 czasu środkowoeuropejskiego.
Popularne
- Amsterdam zaprasza na rave na autostradzie. 9 godzin mocnego techno
- Podejrzany o zabójstwo tiktokerki wrócił na miejsce zbrodni. Zostawił przerażający list
- Maskotki Minecraft do kupienia w Biedronce. Ile kosztują?
- Łzy i drżący głos. PashaBiceps stracił czworonożnego przyjaciela
- Ile przetrwałbyś na platformie bez lajków? Daj się wciągnąć w fediwersum
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Uzależnił się od smartfona. Straszne, co stało się z jego głową
- ChatGPT zamiast lekarza? Ekspert o nowym trendzie wśród Polaków [WYWIAD]
- Jak Najjjka zareagowała na nastoletnią ciążę siostry? "Była w szoku"