Taylor Swift w ogniu krytyki

Taylor Swift w ogniu krytyki. Chodzi o emisję CO2

Źródło zdjęć: © YouTube - Taylor Swift / YouTube
Natalia Witulska,
30.12.2023 13:00

Taylor Swift po raz kolejny znalazła się w ogniu krytyki. Chodzi o loty jej prywatnym samolotem. Piosenkarka w zaledwie trzy miesiące przyczyniła się do emisji ogromnej ilości dwutlenku węgla.

Taylor Swift to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Na początku grudnia 2023 r. magazyn "Time" nadał jej tytuł Człowieka Roku. Trasa koncertowa, którą rozpoczęła wiosną to ogromny sukces, a film przedstawiający jej występy rozbił box office i zarobił miliony dolarów.

Końcówka roku nie jest jednak dla Taylor Swift najprzyjemniejsza. Gwiazda mierzy się z krytyką, gdyż po raz kolejny na jaw wyszło, jak bardzo przyczyniła się do emisji dwutlenku węgla. Wszystko przez regularne korzystanie z prywatnych samolotów.

Taylor Swift w ogniu krytyki

Taylor Swift to utalentowana piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i aktorka. Jej talent doceniany jest na całym świecie, czego dowodem jest sukces jej trasy koncertowej. Niestety, amerykańska gwiazda ma również sporo za uszami. Po raz kolejny przyczyniła się do emisji ogromnej ilości dwutlenku węgla.

Już w 2022 r. cały świat obiegła informacja, że Taylor Swift to gwiazda, której podróże samolotem wyemitowały największą ilość dwutlenku węgla do atmosfery. Średnie loty, w których uczestniczyła trwały zaledwie 80 minut. Jej najkrótsza podróż zajęła tylko 36 minut. Artystka była odpowiedzialna za emisję 8293,54 ton CO2, a więc około 1184,8 razy więcej niż wynosi całkowita roczna emisja zwykłego człowieka.

Taylor Swift - Bejeweled (Official Music Video)

W 2022 r. Taylor Swift okrzyknięto "największą trucicielką roku". Wydawać się mogło, że artystka wyciągnie z krytyki jakieś wnioski. Nic bardziej mylnego. Piosenkarce wystarczyły zaledwie trzy miesiące, aby wyemitować 138 ton dwutlenku węgla do atmosfery. Częstsze niż zwykle loty Taylor Swift spowodowane są jej nowym związkiem. Artystka umawia się z Travisem Kelce, zawodnikiem futbolu amerykańskiego.

trwa ładowanie posta...

Taylor Swift robi wszystko, aby być na każdym meczu partnera. Przez to regularnie korzysta ze swojego prywatnego samolotu, emitując ogromne ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Mimo krytyki, również ze strony fanów, nic nie wskazuje na to, aby gwiazda amerykańskiej muzyki miała zrezygnować z krótkodystansowych lotów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0