Lody z odpadów plastikowych

Stworzyła lody z plastiku. Będzie można ich spróbować?

Źródło zdjęć: © Instagram - ibartlondon / Canva, Instagram
Natalia Witulska,
27.08.2023 17:00

Każdego dnia ludzie wpadają na pomysł, jak wykorzystać ogromne ilości plastiku, który zanieczyszcza Ziemię. Pewna dziewczyna z Włoch pomyślała, że stworzy z odpadów lody.

Eleonora Ortaloni to pochodząca z Włoch projektantka. O dziewczynie zrobiło się głośno, gdy udostępniła w mediach społecznościowych swoją pracę dyplomową. Okazał się nią być projekt, w którym stworzyła lody z plastiku.

Projektantka chciałaby teraz, aby możliwe stało się spróbowanie wytworzonej przez nią żywności.

Lody z plastiku podbijają media społecznościowe

Jak czytamy na noizz.pl, innowacyjny produkt jest pracą dyplomową Włoszki w ramach kursu "Materiały przyszłości" w londyńskiej szkole artystycznej Central Saint Martins. Eleonora Ortaloni podczas tworzenia projektu współpracowała z brytyjskimi naukowcami. Podkreśla, że nie spodziewała się, że jej pomysł wyjdzie poza fazę teoretyczną.

trwa ładowanie posta...

Podczas tworzenia projektu Eleonora pobrała niewielką ilość plastiku. Następnie rozbiła go w laboratorium oraz przekształciła w wanilię. Przygotowany produkt dodała do popularnego deseru - lodów. Okazało się, że dziewczyna wpadła na pomysł pracy dyplomowej ze złości. Nie podobało jej się bowiem, w jaki sposób projektanci wykorzystują plastik z recyklingu. Nie pochwala tworzenia produktów, których nie można później poddać przeróbce.

Jak czytamy na noizz.pl, ze względu na fakt, że lody waniliowe Eleonory Ortolani są wyprodukowane z zupełnie nowego materiału, na razie nikt nie może ich skosztować. Dziewczyna czeka na specjalny certyfikat oraz pozwolenie. Włoszka dostała natomiast grant na dalsze badania. Planuje stworzyć z plastiku węglowodany i białko.

Źródło: noizz.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
wwwatujest,zgłoś
Może niech znajdą sposób, żeby w ogóle nie jeść.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się