Stworzyła lody z plastiku. Będzie można ich spróbować?
Każdego dnia ludzie wpadają na pomysł, jak wykorzystać ogromne ilości plastiku, który zanieczyszcza Ziemię. Pewna dziewczyna z Włoch pomyślała, że stworzy z odpadów lody.
Eleonora Ortaloni to pochodząca z Włoch projektantka. O dziewczynie zrobiło się głośno, gdy udostępniła w mediach społecznościowych swoją pracę dyplomową. Okazał się nią być projekt, w którym stworzyła lody z plastiku.
Podobne
- Jest szansa, że nie utoniemy w plastiku. GOOD VIBEZ! #10
- Nowe lody w ekipie Genzie. Kartonii przedstawiła produkt
- Lody Genzie już niebawem w sklepach. Znamy więcej szczegółów
- Jak smakują lody Young Leosi i Błońskiego? Pierwsze testy już są
- "Czy tę syrenkę można oblać?". Ostatnie Pokolenie kontra Taylor Swift
Projektantka chciałaby teraz, aby możliwe stało się spróbowanie wytworzonej przez nią żywności.
Lody z plastiku podbijają media społecznościowe
Jak czytamy na noizz.pl, innowacyjny produkt jest pracą dyplomową Włoszki w ramach kursu "Materiały przyszłości" w londyńskiej szkole artystycznej Central Saint Martins. Eleonora Ortaloni podczas tworzenia projektu współpracowała z brytyjskimi naukowcami. Podkreśla, że nie spodziewała się, że jej pomysł wyjdzie poza fazę teoretyczną.
Podczas tworzenia projektu Eleonora pobrała niewielką ilość plastiku. Następnie rozbiła go w laboratorium oraz przekształciła w wanilię. Przygotowany produkt dodała do popularnego deseru - lodów. Okazało się, że dziewczyna wpadła na pomysł pracy dyplomowej ze złości. Nie podobało jej się bowiem, w jaki sposób projektanci wykorzystują plastik z recyklingu. Nie pochwala tworzenia produktów, których nie można później poddać przeróbce.
Jak czytamy na noizz.pl, ze względu na fakt, że lody waniliowe Eleonory Ortolani są wyprodukowane z zupełnie nowego materiału, na razie nikt nie może ich skosztować. Dziewczyna czeka na specjalny certyfikat oraz pozwolenie. Włoszka dostała natomiast grant na dalsze badania. Planuje stworzyć z plastiku węglowodany i białko.
Źródło: noizz.pl
Popularne
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- Zaskakujące wyznania gwiazd "Wednesday". Memy, jedzenie i jedna aplikacja
- Jawor nie zapłacił jej za pracę. Ghostował dziewczynę przez kilka miesięcy
- Odsłonili mural Friza i Wersow. Internauci nie mieli litości
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- System kaucyjny w Polsce 2025. Wszystko, co musisz wiedzieć
- Przemek Pro mocno o "szon patrolu"? "Przegrywy, które nigdy nie będą miały dziewczyny"
- Bilety na Arianę Grande będą ABSURDALNIE DROGIE. Jak zdobyć wejściówki na koncert w Londynie?