Służba zdrowia daje ostateczną odpowiedź. Jeden wapek jak 20 papierosów
NHS w końcu udzieliła ostatecznej odpowiedzi na pytanie, ile papierosów odpowiada jednemu jednorazowemu wapkowi. Okazuje się, że opróżnienie urządzenia z liquidu jest równoznaczne wypaleniu 20 papierosów.
Debata na temat wapowania i palenia wciąż trwa, ponieważ wiele osób nadal nie jest przekonanych, że kolorowe plastikowe jednorazówki są bezpieczniejsze niż tradycyjny tytoń. NHS (Narodowa Służba Zdrowia w Wielkiej Brytanii) zdecydowała się wypowiedzieć na ten temat i ostatecznie rozstrzygnąć jeden z największych punktów spornych dotyczących wapków i papierosów.
Podobne
- Koniec z vape'ami. Rząd na wojnie o zdrowie dzieci i młodzieży
- Uran i ołów w ciałach wapujących. Niektóre smaki są szczególnie niebezpieczne
- Kolejny kraj zakazuje jednorazówek. Są zagrożeniem dla zdrowia
- Vapowanie jest równie szkodliwe jak palenie? Wyniki najnowszych badań
- Skutki uboczne wapowania. Ucierpi głównie męska duma
Ile papierosów odpowiada jednemu jednorazowemu wapkowi?
Jednorazowe waporyzatory dostępne w Wielkiej Brytanii pozwalają zazwyczaj na 600 zaciągnięć. Podobnie jest w Polsce. Palacze, którzy przerzucili się z papierosów na wapki, naturalnie chcą wiedzieć, ile szlugów odpowiada jednemu elektronicznemu urządzeniu.
Według NHS standardowy jednorazowy wapek dostarcza podobną ilość nikotyny, co 20 papierosów. "Regulowany w Wielkiej Brytanii jednorazowy wapek z najwyższym legalnym poziomem nikotyny (20mg/ml) zawiera 2 ml liquidu i 40 mg nikotyny. Dostarcza to użytkownikowi średnio około 20 mg nikotyny" - wyjaśnia NHS.
"Paczka 20 papierosów zawiera od 200 do 300 mg nikotyny. Dostarcza to palaczowi średnio od 20 do 30 mg nikotyny".
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Najwyraźniej 600 zaciągnięć powinno wystarczyć na od jednego do dwóch dni przy umiarkowanym lub intensywnym użytkowaniu. Dlatego następnym razem, gdy będziesz wypalać jednorazówkę w ciągu 48 godzin, pamiętaj, że zasadniczo z dymem poszła cała rama szlugów.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"