X

Prime MMA wydało oświadczenie. Czy planowana gala się odbędzie?

Źródło zdjęć: © Facebook, Prime MMA
Maja Kozłowska,
30.03.2024 20:47

Zaplanowany z pompą powrót Prime MMA został przyćmiony działaniami aktywistów. Zarząd freak fightowej organizacji zabrał głos.

Już niedługo ma się odbyć ósma gala Prime MMA. Impreza od początku wzbudzała emocje - już na konferencji zapowiadającej walki, działy się dymy. Krzyki, wyzwiska i bójki między zawodnikami: nawet na Clout MMA, federacji słynącej z lekkiego podejścia do patologii, nie było tak gęsto.

Oprócz afer podczas konferencji Prime MMA niechlubnie "zasłynęło" z zaproszenia do walk Łukasza Wawrzyniaka, znanego w internecie jako Kamerzysta. Za influencerem wciąż ciągną się jego przewinienia: dręczenie osoby z niepełnosprawnością intelektualną na filmie czy pobicie 66-letniego mężczyzny. Za ten ostatni czyn Wawrzyniak został prawomocnie skazany - staruszek zmarł kilka miesięcy po tym, jak został zaatakowany.

Po tym, jak Prime MMA ogłosiło Kamerzystę jako jednego z zawodników, w sprawę włączyli się aktywiści i działacze społeczni - m.in. adaś.Maja Staśko. Zainteresowani interweniowali do Areny Gorzów, gdzie miało odbywać się wydarzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk

Prime MMA odpowiada fanom. "Władze Areny Gorzów prowadziły negocjacje w złej wierze"

Po licznych zgłoszeniach Arena Gorzów zdecydowała się zrezygnować ze współpracy z Prime MMA. Przyszłość ósmej gali zawisła na włosku. W stanie zawieszenia tkwili zarówno zawodnicy, jak i osoby, które zdecydowały się nabyć bilet na wydarzenie lub PPV. Pomimo kontrowersji wokół osoby Wawrzyniaka, federacja ostatecznie nie podjęła decyzji o wykluczeniu go z walk.

Prime MMA wydało za to oświadczenie, aby uspokoić nastroje fanów.

"Pragniemy podkreślić, że gala PRIME 8: Zadyma 2.0 w żadnym stopniu nie jest zagrożona i odbędzie się planowanego 13 kwietnia 2024 roku" - zakomunikowała federacja. W oficjalnym piśmie Prime podkreśliło, że spotkali się ze "złą wolą" pracowników Areny Gorzów.

Federacja zapowiada, że już niedługo poinformuje o nowej lokalizacji oraz uruchomi procedurę zwrotu biletów. Sporo fanów jest zawiedzionych i wskazują, że stracili pieniądze za przyjazd do Gorzowa i noclegi.

x
x (Prime MMA)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1