Pracuje na stacji paliw. Zdradza, po co ludzie przyjeżdżają w święta

Pracuje na stacji paliw. Zdradza, po co ludzie przyjeżdżają w święta

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
31.03.2024 13:19

Szymon Grzybowski jest studentem, aktywistą oraz pracownikiem stacji paliw. Podzielił się swoją refleksją na temat pracy w święta.

Polacy są podzieleni co do zasadności handlowych niedziel. Praca w święta to jednak inna para kaloszy. Są branże, które stety lub niestety nie mogą się bez tego obyć. Są to m.in. usługi komunikacyjne, czynne są również stacje paliw. Pracować muszą również niektórzy pracownicy korporacji - jeśli firma jest zagraniczna, ktoś zawsze musi być na posterunku, by gasić bieżące pożary czy dziennikarze.

Wątek pracy podczas świąt podjął młody aktywista Szymon Grzybowski. Chłopak opublikował na portalu X swoje zdjęcie w firmowej koszulce opatrzone wymownym podpisem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

Pracuje na stacji paliw. Mają do niego żal, że się nie uśmiecha

Nie tak dawno temu jeden z wpisów Szymona Grzybowskiego poszedł w gigantyczny viral. Zdjęcie opatrzone było komentarzem "uśmiechnięta klasa pracująca". Chłopak nie wyglądał na zadowolonego i ewidentnie był zmęczony. Pod postem wylała się masa hejtu i zbędnych porad.

"Od czegoś trzeba zacząć piękny kawalerze. Ucz się, inwestuj w siebie, dużo czytaj, a pewnego dnia będzie nagroda. I uśmiech! Uśmiechamy się do siebie, tak?" - głosi jeden z komentarzy, których w podobnym stylu jest sporo. Na szczęście w wątku wypowiedzieli się również ludzie, którym nieobca jest fizyczna praca za najniższą krajową.

"Ja pi*rdolę, ludzie serio piszą człowiekowi, który im w sobotę będzie przez 12h lał wachę, robił hot-dogi i czyścił kible, że powinien zmienić nastawienie, uśmiechać się albo poszukać innej pracy. Te argumenty już nie działają" - stwierdziła internautka.

trwa ładowanie posta...

Ciąg dalszy "przygód klasy pracującej"

Szymon Grzybowski opublikował kolejny wpis prosto z pracy. Tym razem zdjęcie opatrzył mniej lakonicznym podpisem.

Ludzie są jak: "o Jezu, ale mi was szkoda, że musicie pracować w święto", a potem nie kupują nawet paliwa, tylko setkę wódki i papierosy.

trwa ładowanie posta...

Błyskawicznie doczekał się konfrontacji ze strony eksperta od kryptowalut.

"Ale ta praca to z przydziału i z obowiązku? Ktoś zmusił czy własny wybór"? - ironicznie spytał internauta.

Grzybowski krótko podsumował: "znajdź pracę na weekendy dla studenta w lepszych warunkach".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3