Ludzie wolą podróżować ze zwierzętami niż z dziećmi

Podróż ze zwierzakiem lepsza niż podróż z dzieckiem? Dominacja psieci

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
07.11.2023 14:15

Przeprowadzono badania, które wykazały, że podczas podróży samolotem ludzie wolą towarzystwo zwierząt niż dzieci. Przepytano właścicieli czworonogów i nie tylko.

"No child policy" jest kwestią, która polaryzuje społeczeństwo. Wesela bez dzieci, hotele bez dzieci, restauracje bez dzieci - te konkretne pomysły wciąż budzą wiele kontrowersji.

Z jednej strony podobne przedsięwzięcia są uzasadnione, jednak z drugiej prowadzą do jawnej dyskryminacji. Nie tylko małoletnich, ale również (a może przede wszystkim) ich rodziców. Idealne rozwiązanie nie istnieje, aczkolwiek zapewne można przychylić się do tych zastosowanych w konkretnych przypadkach.

Samoloty bez dzieci. Tego chcą pasażerowie

Pojedyncze linie lotnicze zaczęły już oferować przeloty w "strefie wolnej od dzieci" (strefy wolne od LGBT who? Nie brzmi to dobrze, nie oszukujmy się). Za uiszczenie dodatkowej opłaty pasażerowie mogą być pewni, że obok nich nie będzie siedziało żadne dziecko.

Upgraded Points przeprowadziło badanie, które wykazało, że faktycznie istnieje popyt na tego typu usługi. Okazało się, że 57 proc. osób niebędących właścicielami zwierzaka wolałaby na pokładzie samolotu siedzieć obok psa czy kota niż obok dziecka.

Z drugiej strony: 34 proc. pasażerów nie czuje się komfortowo, przebywając w kabinie samolotu z cudzym zwierzakiem.

Badania wykazały, że ludzie wolą podróżować obok zwierząt niż dzieci
Badania wykazały, że ludzie wolą podróżować obok zwierząt niż dzieci (Upgraded Points)

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

W badaniach Upgraded Points wzięło udział tysiąc Amerykanów, wśród których znajdowali się również właściciele czworonogów. Okazało się, że 85 proc. z nich napotkało pewne ograniczenia podczas podróżowania.

W badaniu ustalono, że ludzie najchętniej podróżują obok innych dorosłych. Dalej jako towarzysza podróży wybraliby zwierzę, a dopiero na samym końcu postawiliby na lot samolotem z dzieckiem robiącym za sąsiada.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0