Nowy ekologiczny kontroler Xbox

Nowy ekologiczny pad do konsoli Xbox. Warto kupić Xbox Remix?

Źródło zdjęć: © xbox.com
Anna RusakAnna Rusak,09.04.2023 07:30

Microsoft zaprezentował nowy, ekologiczny pad do konsoli Xbox. Czym wyróżnia się Xbox Remix i czemu jest droższy? Czy korzystanie z ekokontrolera naprawdę jest bardziej ekologiczne?

Na początku tego roku Microsoft ogłosił, że chce być bardziej ekologiczny. Firma powiadomiła, że "celuje w zerową emisję dwutlenku węgla, pozytywny bilans wodny i zerową ilość odpadów". W związku z tym pojawiła się już aktualizacja, dzięki której korzystanie z konsoli Xbox ma być bardziej energooszczędne.

Kolejnym krokiem do bycia bardziej eko jest nowy, zielony pad do konsoli Xbox. Narzędzie jest wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zaszła też jedna, poważna zmiana, na którą użytkownicy czekali od dawna. Czy warto kupić pad Xbox Remix?

Ekologiczny pad Xbox Remix

Kontroler Xbox Remix wyróżniają materiały, z których jest wykonany. Jedna trzecia z nich to regranulat, czyli tworzywo powstające z rozdrabniana innych plastików. W jego skład wchodzi plastik z recyklingu pochodzący z płyt CD, butelek na wodę i popsutych kontrolerów.

Jest jeszcze jedna zmiana, na którą użytkownicy Xboxa czekali od dawna. W ekologicznym padzie zabraknie szkodliwych dla naszej planety baterii. Tym razem Microsoft postawił na trochę bardziej ekologiczne rozwiązanie. Xbox Remix będzie wyposażony w odłączany akumulator ładowany przez port USB-C.

trwa ładowanie posta...

Xbox Remix - ile kosztuje?

Premiera pada przewidziana jest na 18 kwietnia. Microsoft stworzył Xbox Remix z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który wypada w sobotę 22 kwietnia. Zielone odcienie kontrolera mają nawiązywać do natury.

Jeśli chodzi o cenę, to za ekologicznego pada będziemy musieli zapłacić 399 zł. Tradycyjne bezprzewodowe kontrolery kosztują 289 zł, czyli o 100 zł mniej. Warto jednak zaznaczyć, że razem z Xbox Remix dostajemy też akumulator i kabel. Produkt można kupić w przedsprzedaży.

trwa ładowanie posta...

Czy warto kupić Xbox Remix?

Decyzję Microsoftu dotyczącą wypuszczenia ekologicznego pada z pewnością można pochwalić. Szczególnie, że zmiany na lepsze nastąpiły w dwóch dość istotnych dla planety kwestiach - nadmiernej produkcji plastiku oraz zaśmiecania środowiska niebezpiecznymi bateriami. Pod tym względem wybór Xbox Remix jest całkiem słuszny.

Jeśli jednak już macie pad, to polecam z niego po prostu korzystać. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest używanie tego, co już zostało wyprodukowane. Jeśli chodzi o kwestie baterii, to możecie po prostu zainwestować w urządzenie, które będzie je ładowało. Dzięki temu unikniecie ich wyrzucania.

Źródło: Xbox, Zielona Interia

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0