Szantażysta Buddy zatrzymany. Policja wydała nowe oświadczenie

Nowe fakty o szantażyście Buddy. Policja wydała oświadczenie

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
18.05.2024 11:33

Kamila Labudda "Budda" niedawno wyjawił fanom, że jest szantażowany. Sprawa została zgłoszona na policję, a krótko później przestępca został złapany. Funkcjonariusze ujawnili, co się z nim stanie.

Kamil Labudda "Budda" to najpopularniejszy motoryzacyjny youtuber w Polsce. Influencer słynie również z akcji charytatywnych: podarował 100 tys. zł. dla dzieci z domu dziecka, w przebraniu dziadka wrzucił taką samą sumę do puszki podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz tego wielokrotnie rozdawał prezenty widzom - nowe auto, kurs na prawo jazdy czy opłacenie tankowania do pełnego baku.

Budda zdecydowanie jest w swoim piku: zapowiedział wypuszczenie własnej serii kosmetyków do samochodów, stawia siedzibę firmy Doze, a niedawno w sklepach pojawiły się jego napoje energetyczne. Milioner jednak nie może zaznać spokoju - niedawno okazało się, że był szantażowany i domagano się od niego ogromnej sumy pieniędzy. Aktualnie funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za nękanie Buddy. Wolska policja wydała nowe oświadczenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"

Policja komentuje sprawę Buddy

Do tej pory Budda wyjawił jedynie, że sprawca został ujęty, dokonano aresztowania i sprawcy zostaną postawione zarzuty. 18 maja wolska policja wydała stosowne oświadczenie.

"Wszystko zaczęło się od tego, że pokrzywdzony zawiadomił policjantów o możliwości podejrzenia przestępstwa na jego szkodę. Chodziło o zmuszanie go do zapłaty pieniędzy pod groźbą rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić. Pokrzywdzony informował, że był zastraszany i otrzymywał wiadomości tekstowe przesyłane przez komunikatory internetowe o tym, że zostaną w sieci umieszczone nieprawdziwe informacje o nim i jego działalności w Internecie, co w konsekwencji miało doprowadzić do zniesławienia go w opinii publicznej i narażenia na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania działalności na prowadzonych przez niego platformach internetowych" - czytamy komunikat wydany przed nadkom. Martę Sulowską na stronie wola.policja.gov.pl.

Szantażysta Buddy zatrzymany. Policja wydała nowe oświadczenie
Szantażysta Buddy zatrzymany. Policja wydała nowe oświadczenie (YouTube)

Spokój dla Buddy? Jego szantażysta trafił do aresztu

Podejrzanemu postawiono zarzut karny. Dodatkowo sąd zadecydował o karze tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

"Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego doszło do zatrzymania. 34-latek trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności" - głosi oświadczenie wolskiej policji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
On nie jest milionerem ludzie... 🤦🤦🤦
Odpowiedz
8Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)