Check out english version
ekologia
Tysiące pingwinów zagrożonych. W tle śmiertelny wirus
Marsz Wyzwolenia Zwierząt odbędzie się w Warszawie 2 września

Marsz Wyzwolenia Zwierząt w Warszawie. "Mają prawo nie być ofiarami próżności człowieka"

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
01.09.2023 12:15

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 2 września. Aktywiści sprzeciwiają się ich wykorzystywaniu i walczą o godne traktowanie.

Marsz Wyzwolenia Zwierząt to jedno z największych wydarzeń dedykowanych obronie praw zwierząt. Na warszawski event przybędą aktywiści z całego kraju oraz z zagranicy.

Do łamania praw zwierząt dochodzi w Polsce nagminnie, a przeprowadzenie interwencji i zapobieganie znęcaniu się nad stworzeniami jest obwarowane wieloma przepisami. M.in. dlatego DIOZ (Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt) organizuje akcje ratunkowe z partyzanta, stosując nie do końca legalne środki. DIOZ swoją działalność relacjonuje na Instagramie, pokazując zwierzęta nawet w najgorszym stanie - wszystko po to, aby przestrzegać i edukować ludzi na temat właściwej opieki nad czworonogami.

Czym jest Marsz Wyzwolenia Zwierząt?

Marsz Wyzwolenia Zwierząt jest inicjatywą, która również ma służyć poszerzaniu świadomości i wywalczeniu stworzeniom godnego traktowania. Organizatorzy podkreślają, że wykorzystywanie zwierząt jest tak bardzo naturalne dla ludzi, że stanowczo zbyt często nawet się go nie zauważa.

"Nigdy nie powinny stanowić ogniwa w dzisiejszym szalonym i brutalnym systemie żywieniowym. Nigdy nie powinny zabawiać znudzonej publiczności w cyrku czy zoo. Mają prawo, już nigdy nie być ofiarami próżności człowieka" - komentują organizatorzy MWZ.

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przejdzie ulicami Warszawy
Marsz Wyzwolenia Zwierząt przejdzie ulicami Warszawy (Marsz Wyzwolenia Zwierząt)

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przejdzie przez Warszawę

"Żyjemy w społeczeństwie, które pozbawia zwierzęta ich indywidualności i odmawia im wolności, uważając je za dobra konsumpcyjne, których jedynym celem przyjścia na świat, jest zaspokajanie naszych potrzeb" - alarmują organizatorzy MWZ.

Marsz Wyzwolenia Zwierząt odbędzie się w sobotę 2 września w Warszawie. Wydarzenie startuje o godz. 13.30 spod Pałacu Kultury i Nauki, skąd przejdzie na Plac Zamkowy. Tam odbędą się wystąpienia aktywistów, a całość wydarzenia zwieńczą koncerty.

Podczas Marszu Wyzwolenia Zwierząt będą przemawiać:

  • Karolina Kuszlewicz - adwokatka, prawniczka, autorka bloga "W imieniu zwierząt i przyrody - głosem adwokatki",
  • Dariusz Gzyra - filozof i autor książki "Dziękuję za świńskie oczy",
  • Joanna Hańderek - prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Marcin Urbaniak - prof. Uniwersytetu Pedagogicznego i kognitywista.
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
AV269,zgłoś
Jaki sens ma wtręt o DIOZ-ie w zapowiedzi Marszu Wyzwolenia Zwierząt, skoro ani osoby organizujące MWZ nie mają z tą organizacją nic wspólnego, ani ludzie z DIOZ-u nie są weganami?
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Lody z wodorostów. Wegańska alternatywa na upalne dni