Lana Del Rey jest wiedźmą?

Lana Del Rey jest wiedźmą? Piosenkarka odpowiada na zarzut

Źródło zdjęć: © Instagram: honeymoon / Instagram: honeymoon
Weronika Paliczka,
10.10.2023 14:30

Za każdym sukcesem musi stać jakaś siła nadprzyrodzona. Takiego zdania jest amerykańska influencerka, która wszędzie doszukuje się udziału Szatana bądź demonów. Tym razem tytuł wiedźmy otrzymała Lana Del Rey.

Wyprzedane trasy koncertowe, nagrody, współprace reklamowe, znajomości z najważniejszymi osobami na świecie. Lana Del Rey żyje w sposób, o którym marzą tysiące osób. Być może to zazdrość powoduje podejrzenia dotyczące współpracy z siłami nieczystymi - zdaniem jednej z  internautek, Lana jest wiedźmą.

Wiedźma, czyli osoba wiedząca

Zgodnie z etymologią słowo wiedźma pochodzi od prasłowiańskiego czasownika věděti, czyli "wiedzieć". Wiedźma, jak nazwa wskazuje, to "ta, która wie". Wie jak rzucać uroki, jak je odczyniać, jak odpędzić chorobę oraz jak ją wywołać. Wiedźma to kobieta, która ma wiedzę o leczeniu, przyrodzie oraz magii. Sugerując się tym opisem, można stwierdzić, że nazwanie kogoś wiedźmą to komplement, jednak nie w ustach zagorzałej katoliczki.

Fani Lany opętani przez demony

Zdaniem Traci Coston, amerykańskiej influencerki, której sława opiera się na wyszukiwaniu demonów i Szatana w działaniach artystów oraz polityków, Lana Del Rey jest wiedźmą, która rzuca uroki na swoje piosenki, aby były atrakcyjne. Traci uważa, że demony ukryte w utworach artystki wchodzą w tłum na koncertach, powodując dziwne zachowania.

Na udostępnionym przez influencerkę filmie wydać, jak publika wykonuje coś na zasadzie meksykańskiej fali, jest to jednak nieskoordynowane. Kobieta ostrzega, że jedynym planem demonów jest zniszczenie życia osobom, które uczestniczą w koncertach Lany. Nagranie kończy się informacją, że w Biblii znajduje się zapis o tym, aby nie praktykować czarów, a jedyną odpowiedzią na wszystkie pytania jest Bóg.

trwa ładowanie posta...

Lana Del Rey odpowiada na zarzuty

Traci Coston była przygotowana na wszystko, ale nie na to, że Lana Del Rey odniesie się do jej nagrania. W komentarzu pod filmem artystka napisała: "S*ko, znam każdy werset Biblii lepiej niż ty. PS Bije od ciebie energia super gremlina. I to w złym sensie."

Influencerka zablokowała możliwość dodawania komentarzy pod jej postem, jednak na X (Twitterze) pojawili się fani Lany broniący swojej idolki. Wiele osób napisało, że Traci nie powinna poruszać tematu artystki. Jedna z komentujących wpis kobiet zażartowała z Lany Del Rey, mówiąc, że wiedźmy też mogą znać Biblię.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0