Check out english version
trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Tęczowe flagi zawisły na Camp Nou.

Klub Lewandowskiego stanął murem za LGBT+. Komentarze zaskakują

Źródło zdjęć: © @FC Barcelona Twitter, canva
Marta Grzeszczuk,
28.06.2023 14:09

FC Barcelona przygotowuje się do Parady Równości w Barcelonie. Progresywne flagi LGBTQ+ pojawiły się nie tylko w mediach społecznościowych.

28 czerwca loga Barça'y w mediach społecznościowych zmieniły się na grafiki przedstawiające logo klubu na tle progresywnej flagi LGBTQ+. Klub Roberta Lewandowskiego w ostatniej chwili załapał się na wzięcie udziału w globalnym Miesiącu Dumy.

trwa ładowanie posta...

FC Barcelona zawiesiła tęczowe flagi na Camp Nou

"Opóźnienie" może wynikać z tego, że parada równości w Barcelonie odbywa się 15 lipca. Miasto już się do niej przygotowuje, również na stadionie Camp Nou zawisły progresywne tęczowe flagi. Zakładamy, że będą na nim wisiały przynajmniej do czasu parady.

FC Barcelona wspiera społeczność LGBTQ+
FC Barcelona wspiera społeczność LGBTQ+ (@FC Barcelona Twitter)

Hiszpania jest jednym z najbardziej progresywnych krajów, jeśli chodzi o akceptację społeczności LGBTQ+. Równość małżeńska obowiązuje w tym kraju od 2005 r., od tego samego czasu pary jednopłciowe mają takie same prawa jak różnopłciowe, jeśli chodzi o adopcję dzieci.

W komentarzach pojawiają się oznaki niezadowolenia ze strony muzułmanów, którzy dziś obchodzą ważne w islamie święto Eid al-Adha. Religijni konserwatyści to chyba globalnie już jedyne osoby, które chcą ograniczać prawa mniejszości nieheteronormatywnej.

Zarówno sam klub FC Barcelona, jak i cała Hiszpania mają w Polsce ogromne rzesze fanów. Mamy nadzieję, że głośne wsparcie drużyny dla społeczności LGBTQ+ i normalne funkcjonowanie tej mniejszości w Hiszpanii już od prawie 20 lat dadzą do myślenia tym, którzy wciąż próbują tworzyć wokół tych zagadnień problemy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
janek,zgłoś
Co to są "progresywne flagi LGBT+"? Pani żurnalistka używa słów, których nie rozumie, chyba trzeba wrócić do podstawówki (niestety czarny charakter Czarnek zlikwidował gimnazja). Nazywanie legalizacji "małżeństw" homoseksualnych i adopcji dzieci "równością małżeńską" to lewackie odwracanie pojęć - jak u Orwella. Ale nie cieszcie się - normalni ludzie już mają tego dość. Rodzice zaczynają pozywać "lekarzy", którzy skrzywdzili ich dzieci tzw. tranzycjami dokonanymi pod wpływem elgiebetowskiej propagandy. Uderzenie po kieszeni okazuje się skuteczne - kliniki zaczynają się wycofywać z tych nieludzkich operacji.
Odpowiedz
3like4dislike
Komentarze (1)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu