Kim Petras jest drugą trans kobietą na okładce "Swimsuit Issue"

Kim Petras na okładce "Sports Illustrated". Pasmo sukcesów transpłciowej piosenkarki

Źródło zdjęć: © @SI_Swimsuit Twitter, canva
Marta Grzeszczuk,
16.05.2023 17:15

O Kim Petras jest coraz głośniej. Pochodząca z Niemiec laureatka Grammy ogłosiła datę premiery nowej płyty i pojawiła się na okładce "Sports Illustrated".

30-letnia Kim Petras została megagwiazdą po gościnnym występie w "Unholy" Sam Smith. Utwór zdobył w 2023 r. nagrodę Grammy dla najlepszej grupy lub duetu popowego. Tym samym Petras została pierwszą trans kobietą, która wygrała Grammy.

15 maja magazyn "Sports Illustrated" ogłosił piosenkarkę jedną z okładkowych gwiazd corocznego numeru "kostiumowego". "Swimsuit Issue", słynący ze zdjęć atrakcyjnych kobiet w kostiumach kąpielowych, jest wydawany od 1964 r. 30-letnia Petras jest drugą osobą transpłciową, która wystąpiła na jego okładce. Pierwsza w "Swimsuit Issue" pojawiła się w 2021 r. Leyna Bloom.

Płyta "Feed The Beast" ukaże się 23 czerwca

trwa ładowanie posta...

15 maja Kim ujawniła również datę swojej wyczekiwanej przez fanów płyty. "Feed The Beast" ukaże się 23 czerwca. 2 maja ukazał się promujący album singiel "Alone", w którym gościnnie wystąpiła Nicki Minaj.

Kontrowersyjny jest fakt, że jednym z jego producentów jest Dr. Luke, czyli Łukasz Gottwald. Kilka tygodni po premierze płyty Petras ruszy proces, który wytoczył o zniesławienie Kesha'y, oskarżającej go od lat o przemoc emocjonalną, psychiczną i seksualną.

W listopadzie 2022 r. Petras wdała się w dyskusję na temat współpracy z na Twitterze. Napisała: "Pracuje z nim 5000000 osób, dlaczego atakujesz tylko mnie? Nie mam nic do powiedzenia, ani czego się wstydzić". Te tweety zostały już przez nią skasowane.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0