Kim Petras pierwszą transpłciową piosenkarką na szczycie listy Billboard. Dzięki duetowi z niebinarnym Samem Smithem

Kim Petras pierwszą transpłciową piosenkarką na szczycie listy "Billboard"

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marta MuniakMarta Muniak,26.10.2022 18:15

Hit "Unholy" rządzi na listach przebojów. Tak się złożyło, że za utworem stoją osoby z szerokiego spektrum społeczności LGBTQ+. To pierwszy taki przypadek w historii. Tym samym Kim Petras stała się pierwszą transpłciową piosenkarką, a Sam Smith pierwszą niebinarną osobą na szczycie listy "Billboard".

Kim Petras to niemiecka wokalistka, która w wieku 16 lat przeszła korektę płci. Była najmłodszą osobą w Niemczech, która tego dokonała, co wywołało u naszych sąsiadów gorącą dyskusję na temat takich operacji.

"Worlds Youngest Transsexual" Kim Petras on "This Morning"

Kim Petras i Sam Smith na szczycie szczycie listy "Billboard"

Niemka może pochwalić się współpracą z takimi osobistościami jak Charli XCX czy Paris Hilton. Artystka słynie z mocnego erotycznie wizerunku i nie boi się eksplorować swojej seksualności.

trwa ładowanie posta...

W teledysku do hitowego "Unholy" widzimy bardziej artystyczną wersję Kim. Wokalistka wystąpiła w duecie z Samem Smithem, o którym piszemy regularnie.

Ostatnio głównie w kontekście tożsamości.

trwa ładowanie posta...

Kim nie kryje dumy ze swojego osiągnięcia. Wokalistka nie zapomniała o innych transpłciowych artystkach i w rozmowie z "Billboard" powiedziała:

Wśród nas zawsze byli niesamowicie utalentowani transpłciowi artyści, którzy tak naprawdę nigdy nie otrzymali należytych laurów za swoją twórczość. Przyjaźniłam się z SOPHIE – jej wpływ na obecny rynek muzyczny zauważalny jest na każdym kroku. Patrzę na takie artystki, jak Amanda Lear w latach 70. i 80., która była absolutną królową disco, a nigdy nie została należycie doceniona za swoje działania. Ludzie nie mówią o niej tak, jak powinni. Ayesha Erotica także wywarła ogromny wpływ i w ogóle nie dostała tego, na co zasłużyła. Ta sama historia powtarza się w kółko wśród osób transpłciowych, które tworzą wyjątkową muzykę, a cały czas są spychane w cień, oddając zasługi innym

Sam Smith, Kim Petras - Unholy

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Jaay,zgłoś
Przecież to nie jest pierwszy chłop w top 1 xDDDD
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się