Powstaje nowa federacja freak-fightowa?

Icon MMA. Powstaje nowa federacja freak-fightowa?

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
19.02.2024 15:00

Jeżeli wydawało się wam, że polska scena nie potrzebuje więcej federacji freak-fightowych, to jesteście w błędzie. W mediach społecznościowych coraz częściej pojawiają się informacje, że nowy gracz o nazwie Icon MMA może pojawić się na rynku.

Polacy pokochali freak-fighty. Gdy w 2018 r. Wojtek Gola oraz Michał Baron "Boxdel" stworzyli Fame MMA, bez wątpienia nie spodziewali się, jak wielki sukces odniosą, a także ilu naśladowców będą mieli. Przez jakiś czas popularnością dorównywała im federacja High League, jednak przez wiele różnych kontrowersji została zamknięta. Aktualnie należący do Lexy Chaplin oraz Sławomira Peszko Clout MMA radzi sobie nieźle. Nie można zapominać również o Prime MMA.

Mimo że na polskim rynku federacji, w których walczą ze sobą mniej lub bardziej znane osoby z internetu jest sporo, nikt nie powiedział, że nie może powstać kolejna. W mediach społecznościowych coraz częściej spekuluje się o Icon MMA. Co na razie o niej wiemy?

Powstanie federacja Icon MMA?

Według informacji, które donosi portal boop.pl, domena Iconmma.tv została już zarejestrowana. Odpowiedzialna ma być za to spółka Promotor United Entertainment Sp. z o.o. Domyślać się więc można, że to właśnie ta firma będzie odpowiedzialna za całą federację bądź po prostu w jakiś sposób jest z nią związana.

Pamiętajmy jednak o jednym. Należy brać pod uwagę opcję, że informacje te to po prostu plotki, które nigdy nie zostaną potwierdzone. Istnieje również możliwość, że spółka, która zarejestrowała ww. domenę, działała na czyjeś zlecenie oraz nie ma absolutnie nic wspólnego z hipotetyczną na ten moment federacją. Internauci są jednak niecierpliwi i chcą mieć wszystko na tacy. Z tego powodu sami zaczęli szukać informacji.

Powstanie nowa federacja freak-fightowa?
Powstanie nowa federacja freak-fightowa? (Canva)

Osoby odpowiedzialne za Icon MMA

Osoby śledzące to, co dzieje się w świecie freak-fightów, zaczęły szukać dostępnych w sieci informacji. Jedynym na ten moment tropem jest rzecz jasna domena federacji. Odkryto, że spółka odpowiedzialna za rejestrację zgłosiła aż 1,4 mln kapitału. Czyżby za Icon MMA stały naprawdę grube pieniądze? Jak informuje portal boop.pl, istnieją również powiązania tej firmy ze spółką TIME - a ta to już ponad 19 mln kapitału oraz koneksje z różnymi podmiotami, jak np. Radiem Eska.

Czy powstanie nowa federacja freak-fightowa?
Czy powstanie nowa federacja freak-fightowa? (boop.pl)

To, że ktoś zarejestrował daną domenę, nie musi oznaczać od razu, że będzie zaangażowany w jakiś projekt. Jeżeli natomiast spółka Promotor United Entertainment Sp. z o.o na poważnie myśli o inwestycji w Icon MMA, bez wątpienia federacja będzie miała do wykorzystania naprawdę ogromne ilości pieniędzy. Kto wie, może stanie się realnym konkurentem na rynku dla Fame MMA.

Kto mógłby zawalczyć na Icon MMA?

W mediach społecznościowych już zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki oraz plotki dotyczące tego, kto mógłby zawalczyć na Icon MMA. Na portalu X krążą zdjęcia udostępniane przez profil "iconmma_fp". Widoczni są na nich:

 • Piotr Węgrzyn "Popo",
 • Esmeralda Godlewska,
 • Rafał Górniak "Takefun",
 • Nastula,
 • Wach.
Powstanie nowa federacja freak-fightowa?
Powstanie nowa federacja freak-fightowa? (X - Boop.pl , X)

Nie wiadomo, jak poważnie należy traktować krążące po sieci zdjęcia. Na ten moment żadna z widocznych na fotografiach osób nie potwierdziła swojego udziału w gali organizowanej przez Icon MMA. Musimy czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: boop.pl

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 1
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 3