Długopis idealny na maturę? Zszokowała nim internautów

Długopis idealny na maturę? Zszokowała nim internautów

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
15.05.2024 20:00

Pewna internautka zszokowała użytkowników portalu X. Udostępniła zdjęcie długopisu, którym chce napisać maturę. Dopytuje innych, czy na pewno wpuszczą ją z nim na egzamin. Wielu komentujących pochwaliło się swoimi długopisami. Czy CKE daje zielone światło oryginalnym przyrządom piśmienniczym?

Matura to egzamin kończący naukę na poziomie średnim. Co prawda nie wszyscy absolwenci liceów czy techników decydują się przystąpić do testów, natomiast zdecydowana większość po majówce chwyciła za tablice matematyczne. Matury rozpoczęły się 7 maja. To właśnie wtedy uczniowie napisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. 8 i 9 maja odbyły się egzaminy kolejno z matematyki i języka angielskiego, również na poziomie podstawowym.

Długopis idealny na maturę?

Pewna internautka udostępniła szokujący post. Na portal X dodała zdjęcie oryginalnego długopisu z fioletowym smokiem. Dopytuje innych maturzystów: "Myślicie że wpuszczą mnie z tym długopisem na maturę?". Komentujący uspakajają dziewczynę: "Póki pisze na czarno to wpuszczą. Ja weszłam z jednorożcem długopisem i na spokojnie", "ja bym nawet dał punkty dodatkowe za to", "w sumie nie ma raczej żadnej podstawy, żeby nie wpuścić", "jak nie wpuszczą to z zazdrości, że sami takiego nie mają".

trwa ładowanie posta...

Wytyczne CKE odnośnie długopisów na maturę

Maj dla wielu osobom kojarzy się z maturami. Co prawda te na poziomie podstawowym są dawno za absolwentami szkół średnich, natomiast większość oczekuje jeszcze na egzaminy z przedmiotów rozszerzonych. Dlatego internautka będzie miała okazję wykorzystać zaprezentowany długopis.

Długopis idealny na maturę? Zszokowała nim internautów
Długopis idealny na maturę? Zszokowała nim internautów (Canva)

Użytkownicy portalu X mają rację. CKE podaje, że arkusz musi być wypełniany długopisem lub piórem z czarnym wkładem. Dodatkowo komisja zachęca, aby mieć co najmniej jeden w zapasie. W ogólnodostępnych materiałach nie ma słowa o tym, jak powinien wyglądać przyrząd do pisania. Można więc wywnioskować, że egzaminatorzy nie będą mieli nic przeciwko oryginalnym długopisom.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1