Deweloper już wie, dlaczego ludzi nie stać na mieszkanie. "Bo im się nie chce"

Deweloper już wie, dlaczego ludzi nie stać na mieszkanie. "Im się nie chce"

Źródło zdjęć: © Biznes Misja, YouTube
Maja Kozłowska,
08.03.2024 12:00

W najnowszym odcinku podcastu Biznes Misja gościem był Adam Grzymski, przedsiębiorca inwestujący w nieruchomości. Jego występ skonfrontował aktywista i działacz społeczny Jan Śpiewak.

Kryzys mieszkaniowy trwa w najlepsze. Młodzi ludzie (i nie tylko) mają przed sobą wizję życia na wynajmie, bo zwyczajnie nie stać ich na kredyt - jakkolwiek abstrakcyjnie to nie brzmi.

Polska nawet w obliczu problemu na rynku nieruchomości jest podzielona. Pomysł Lewicy związany z budową tanich państwowych mieszkań na wynajem jest bombardowany. Krzykacze burzą się, że nie ma nic za darmo, a przedsiębiorcy radzą pracować ciężej i więcej.

Ale czy mieszkanie nie jest podstawowym prawem każdego człowieka i czy to, że ktoś, kto uczciwie zarabia, nie jest w stanie go sobie zapewnić, nie budzi żadnych wątpliwości moralnych? Dane mówią same za siebie: w 2022 r. 70 proc. mieszkań było zakupione jako inwestycja - przez firmy, deweloperów, fliperów czy osoby prywatne posiadające już własne lokum.

x
x (YouTube)

Adam Grzymski - deweloper twierdzi, że to wszystko przez gry

W najnowszym odcinku podcastu Biznes Misja gościł Adam Grzymski. Mężczyzna jest przedsiębiorcą i inwestorem. W wywiadzie na YouTube opowiadał m.in. o ogromnych kosztach utrzymaniach mieszkań czy o starcie w stolicy.

Kontrowersje wywołał fragment rozmowy, w którym Grzymski próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzi nie stać na zakup mieszkania. Nie powiedział może niczego nowego, aczkolwiek z jego ust wydostała się chyba najbardziej kuriozalna klisza. Kolejny deweloper hołduje tutaj mitowi "od zera do milionera" i twierdzi, że długa i ciężka praca to przepis na bezproblemowy zakup mieszkania w najbliższej przyszłości. Skrolowanie internetu? Granie w gry? Bzdury. A przynajmniej rozrywki niedostępne dla tych, którzy jeszcze nie dorobili się mieszkania. Czas wolny tylko dla bogaczy.

Dewelopera do tablicy wywołał Jan Śpiewak, który wyśmiał jego wypowiedź z Biznes Misji.

"Większość z nich skroluje internet, bo tak sobie patrzę, co tam robią, grają w jakieś durne gry, a dlaczego nie poświęcą tego czasu na to, żeby się dokształcić, żeby rozwijać na przykład, pracując na etacie swoją drugą firmę, bo im się nie chce i to trzeba wprost powiedzieć".

trwa ładowanie posta...

Internauci przyklaskują Śpiewakowi i nabijają się z Grzymskiego. "Skoro doba ma 24 godziny, to w sumie można też zatrudnić się na trzy etaty...", Przestałem grać w gry siedem minut temu, teraz oglądam mieszkania do kupienia", Po co komu mieszkanie, kiedy można mieszkać w pracy?".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0