Bambi oficjalnie numerem jeden w polskim rapie. Pokłońcie się przed nową królową

Bambi oficjalnie numerem jeden w polskim rapie. Pokłońcie się przed nową królową

Źródło zdjęć: © Instagram
Maja Kozłowska,
24.05.2024 15:30

Bambi już dawno udowodniła genetyczną dominację, ale niedawno uzyskała jej namacalny pomiar. Raperka jest bliska osiągnięcia wyniku, którego nie osiągnął jeszcze żaden z twórców polskiego hip-hopu.

Hip-hop jest aktualnie w swojej złotej erze - wystarczy popatrzeć na trasy raperów, wyprzedające się w mgnieniu oka czy płyty, które jeszcze przed premierą osiągają status złota lub platyny. Statystyki również nie kłamią: zeszłoroczne Spotify Wrapped było zdominowane przez raperów. W pierwszej 10-tce najczęściej streamowanych artystów poza Taco Hemingwayem, Whitem 2115, Kukonem, Matą, Okim, Gibbsem i Bedoesem 2115 znaleźli się wyłącznie sanah, Dawid Podsiadło i The Weeknd.

Wszystko jednak wskazuje, że dane liczbowe drgnęły i było to wręcz ogromne poruszenie. Bambi skosiła konkurencję i aktualnie, jeżeli chodzi o liczbę miesięcznych słuchaczy spośród polskich twórców, ustępuje wyłącznie producentowi Kets4iemu (i Fryderykowi Chopinowi).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

Bambi królową Polski

Raperka z Baila Ella Records już dawno została ulubienicą mainstreamu, ale kiedy zaszło to tak daleko? Aktualnie bambi ma na Spotify 2,8 mln miesięcznych słuchaczy. To więcej niż sanah, więcej niż Taco Hemingway, więcej niż Kizo, Łajcior, Kukon i Dawid Podsiadło. Prognozy są takie, że już wkrótce jako pierwsza raperka przebije próg 3 mln słuchaczy. Young Leosia może być na maksa dumna z osiągnięć swojej bestie.

Warto też wspomnieć, że na liście najczęściej streamowanych artystek w Polsce w 2023 r. bambi uplasowała się tuż poza podium. Tym razem walka o pierwsze miejsce będzie zapewne tylko formalnością. Podkreślmy, że raperce zajęło rok, by osiągnąć tak potężny wynik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Young Leosia, bambi, PG$ - PG$

Bambi i Young Leosia na Open'er Festival 2024

Duet przyjaciółek wystąpi na tegorocznym Open'erze. Raperki w marcu wydały EP-kę "PG$", a już za nieco ponad miesiąc trapowo-imprezowa eklektyczna energia rozniesie Tent Stage. Dziewczyny zagrają na festiwalu w środę 7 lipca. Lepiej tego nie przegapić!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 105
Ale to jest żałosne. To jesstt hip-hop w dzisiejszych czasach? Czego wy młodzi słuchacie. Już chu z tekstami,, bo zawsze były glupie, ale ten świdrujący uszy auto tune? Ja bym powiedział, że to pop pomieszany z disco latino.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jjlou,zgłoś
Najważniejsza kasa i porównywanie się..
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
dygresja,zgłoś
800+ robi złą robotę to jest pokolenie500+/czarnomarszowe
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 31