Piątkowe polecajki

Zwolińska, Netflix i Spotify. Piątkowa polecajka 3-7.04

Źródło zdjęć: © vibez.pl / canva
Weronika Plucińska,
07.04.2023 18:15

Piątek to zdecydowanie dzień premier i tylko tych muzycznych. Co wy na to, żeby podsumować nowości, które wyszły w dniach od 3 do 7 kwietnia? Zapraszam was na piątkową polecajkę.

7 kwietnia playlista New Music Friday Polska na Spotify zaktualizowała się o nowe utwory. Jednak w ciągu całego tygodnia premiery miały nie tylko piosenki. Czas na przegląd nowości z całego tygodnia.

Piosenki tygodnia

Jak już wspomniałam o muzyce, to nie mogę nie zacząć od "Piosenek tygodnia". 7 kwietnia do playlisty New Music Friday zawitał powiew świeżości.

Na pierwszym miejscu utwór "Zazdrość" w wykonaniu Wiktorii Zwolińskiej. Właściwie jest to rework, czyli przeróbka piosenki o tym samym tytule, którą w oryginale wykonuje zespół Hey.

Warto też wspomnieć, że na podium playlisty znalazła się początkująca wokalistka Cyrko. Twórczyni wybiła się na TikToku, a 7 kwietnia, wydała kolejny utwór "#mójbyły".

Filmy tygodnia

5 kwietnia Ben Affleck efekt pracy w roli reżysera i ogłosił premierę najnowszego filmu "Air". Dzieło opowiada historię współpracy Michaela Jordana z działem koszykarskim Nike.

Historia podpisania umowy wydaje się niezbyt ciekawa na duży ekran, ale według recenzentów Affleck i Convery stworzyli angażujący i świetnie napisany na poziomie dialogów komediodramat.

AIR - Oficjalny zwiastun #1 PL

Od 5 kwietnia można oglądać też film dokumentalny "Lewis Capaldi. Co u mnie?". Jest to bardzo osobisty film. Opowiada o podróży, którą przebył Lewis Capaldi. Od ambitnego nastolatka z jednym głośnym przebojem do gwiazdora muzyki pop nominowanego do nagrody Grammy.

Seriale tygodnia

Dla wielbicieli seriali również coś się znajdzie. Ten tydzień należał pod tym względem do Netflixa. Od 7 kwietnia możecie wciągnąć się co najmniej w dwa tytuły.

Pierwszym z nich jest serial "Przez ocean". Ma dopiero siedem odcinków. Historia dzieje się w 1940 r. w Marsylii. Serial opowiada o akcji ratunkowej dla artystów, pisarzy i innych uchodźców, którzy pragną uciec z ogarniętej wojną Europy.

PRZEZ OCEAN Zwiastun (2023) Trailer PL Netflix Serial

Kolejny to serial "Chupa". Zdjęcia były kręcone w stanie Nowy Meksyk i trwały od 23 sierpnia do 29 listopada 2021 r. Pewien chłopiec odwiedził Meksyk. Podczas wizyty zaprzyjaźnia się z mitycznym stworzeniem, który mieszka na ranczu dziadka chłopca.

Chupa | Oficjalny zwiastun | Netflix

Mam nadzieję, że zapoznałam was z nowościami i dałam pomysł na to, co robić w najbliższy weekend.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0