Czy Bryska zdałaby maturę z analizy własnego tekstu? Artystka ma wątpliwości

Tekst polskiej piosenkarki na maturze z polskiego. Artystka wątpi, że zdałaby egzamin

Źródło zdjęć: © vibez / canva, instagram
Weronika Plucińska,
25.05.2023 12:15

Matury dobiegają końca. Od połowy maja 2023 r. w szkołach średnich trwają egzaminy ustne. Jeden z maturzystów pochwalił się, że jako temat wylosował interpretację piosenki Bryskiej. Czy artystka zaliczyłaby to zadanie?

Bryska to polska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. W 2021 r. podpisała kontrakt z wytwórnią Magic Records. 9 kwietnia tego samego roku wydała debiutancki singiel "Naiwna". Popularność przyniósł jej utwór "Panika".

Z pewnością artystka nie spodziewała się tak dużej rozpoznawalności. Wiele stacji radiowych często gra jej piosenki. Z dużym prawdopodobieństwem znają ją również egzaminatorzy z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

"Kraksa" Bryskiej na maturze ustnej

21 maja 2023 r. Malik Montana stwierdził, że zrobił więcej dla polskiej kultury niż Adam Mickiewicz. Jest to dość kontrowersyjne stwierdzenie biorąc pod uwagę aktualną reputację rapera wśród społeczeństwa.

Ciężko jest też wyobrazić sobie, że jego teksty będą w zadaniach na egzaminie maturalnym z j. polskiego. Zupełnie inaczej jest w przypadku Bryskiej. Piosenkarka dowiedziała się, że jej piosenka była na maturze ustnej. Chodzi o utwór "Kraksa" z albumu "[moja ciemność]²" z 2022 r.

Fani artystki poinformowali ją, że "Kraksa" uratowała ich maturę. Jednym z tematów była analiza tekstu piosenki Bryskiej pod kątem języka młodzieżowego. Wokalistka odniosła się na Instagramie do całej sytuacji. Zaczęła się również zastanawiać, czy zdałaby maturę, gdyby dostała takie pytanie.

Nie ma się co dziwić wątpliwościom artystki. Klucze egzaminacyjne potrafią być podchwytliwe i nigdy nie wiadomo, czy odpowiedziało się dobrze.

trwa ładowanie posta...

Uważacie, że zdalibyście maturę, gdybyście wylosowali tekst piosenki Bryskiej?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0